Jágr je zklamaný ze svého konce v NHL, těší se na Kladno

Jágr je zklamaný ze svého konce v NHL, těší se na Kladno 1

Český veterán odehrál v NHL celkem 1733 zápasů základní části

CALGARY. Hokejista Jaromír Jágr předčasně ukončil své působení v týmu Calgary Flames v severoamerické NHL a v kariéře bude pokračovat českém Kladně, kterému chce pomoci postoupit do tamní elitní soutěže.

Veterán netají své zklamání z konce v zámořské NHL.

„Děkuji generálnímu manažerovi Calgary Bradovi Trelivingovi i celému klubu za to, že mi dali výjimečnou příležitost být součástí jejich týmu a pokračovat v kariéře NHL iv této sezóně.

Jsem velmi zklamaný, že pro různé okolnosti to nešlo tak, jak jsme si představovali. Nyní se těším na pokračování v Kladně, “ řekl podle TSN nejproduktivnější Evropan v historii NHL.

„Jágrova kariéra mluví za všechno. Je to legenda našeho sportu a jsme rádi, že si pro pokračování v NHL vybral právě náš tým.

Bohužel sezónu odstartoval pozdě a trápily ho zranění, čili nedokázal hrát na úrovni, jakou jsme si představovali my i on sám. Během svého krátkého působení ukázal své prvenství a ohromnou profesionalitu.

Děkujeme mu za přínos týmu na ledě i mimo něj, „rozloučil se se 45-letým veteránem Treliving.

Rodák z Kladna již dříve deklaroval, že po této sezóně se definitivně rozloučí se zámořskou NHL. V NHL odehrál celkem 1733 zápasů základní části s bilancí 766 gólů a 1155 asistencí.