Jaguar odhaluje nové závodní vozidlo – Formule E

Jaguar odhaluje nové závodní vozidlo - Formule E 1

Zprávy o návratu značky Jaguar do motosportu se potvrdily. Britský výrobce vstupuje, v roce 2016 do mistrovství světa Formule E. Tímto krokem Jaguar odhalil novou taktiku. Na podzim 2016 to už bude třetí sezóna formule E a Jaguar doufá, že využije slibnou příležitost podporu vlastního produktového portfolia, ve kterém se bude nacházet celá řada elektrických vozidel. Technickým partnerem pro Jaguar E Team se stal Williams Advanced Engineering Formule 1.

Jaguar se přidává době, kdy se pravidla v oblasti vývoje výrazně změnily. Během druhé sezóny již mohli týmy vyrábět své vlastní pohonné jednotky, zatímco v premiérové ​​sezoně všechny pohonné jednotky dodávala společnost Spark Racing Technology. Jaguar se při vývoji jednotlivých pohonných jednotek připojí k takovým jménům jako Mahindra, ABT, Venturi či Renault.

Nick Rogers, technický ředitel značky Jaguar Land Rover, řekl: „Jsem hrdý na to, že mohu oznámit návrat Jaguaru na závody a jeho vstup do inovativní Formule E. Elektromobily budou hrát v budoucnu ústřední roli a produktové portfolio Jaguaru Land Rover z toho bude pouze těžit. Formule E dává jedinečnou příležitost pro další rozvoj. Mistrovství umožní našim inženýrům testovat pokročilé technologie v extrémních podmínkách.

Jean Todt, prezident FIA, dodal: „FIA vítá Jaguar jako nového výrobce a blahopřeje mu, ke vstupu do Formule E. Tyto závody jsme založili s cílem podpořit konkurenci mezi výrobci. Aby i oni mohli vstoupit do sportu a dále vyvíjet své technologie. Návrat Jaguaru je důkazem velkého úspěchu. Pokud tyto závody ukazují budoucnost elektromobilů, Formule E se podařilo získat jednu z nejprestižnějších automobilových značek. V sezóně 2016/2017 jí přeji hodně úspěchů.“