JAK SE VYPOŘÁDAT SE SAMOTOU? TĚŠTE SE Z NÍ!

JAK SE VYPOŘÁDAT SE SAMOTOU? TĚŠTE SE Z NÍ! 1

Ať už je to vaše vlastní rozhodnutí, nebo vás k tomu dovedl sám život, život bez partnera může být občas velmi těžký. Je tu ale samozřejmě jako ve všech aspektech života, možnost výběru. Možnost výběru jak se na svou situaci budeme dívat.

Nebo si ji připustíme jako něco katastrofální, co se nám v životě děje a budeme se litovat a dovolíme, aby nás tento stav dostal do depresí, nebo si vybereme druhou možnost a budeme se dívat na status „bez partnera“ dívat jako na výhodu .

Samozřejmě ne vždy se to daří na 100% a přijdou situace, kdy se pocitu osamělosti nevyhneme. Hlavně pokud vidíme na ulici šťastné zamilované páry, nebo na sociálních sítích vaše kamarádka přidá foto z rodinné dovolené. Pokud vás takový pocit osamělosti propadne, zastavte se, nenechte ho, aby vás stáhl hlouběji.

Je totiž velký rozdíl mezi samotou a pocitem samoty. Samota je fakt, je to něco co zažíváme každý den. Je to čas, který trávíme sami se sebou, můžeme ho využít k odpočívání, nebo se věnujeme vlastním zálibám. Na druhou stranu pocit  samoty nebo osamělosti je pocit, který mohou zažívat lidé, kteří mají kolem sebe i deset lidí.

“Je proto důležité naučit se předcházet takovým pocitem a každý den si uvědomovat že být sám je vlastně i výhoda.”

Když si vezmete běžný den, hned od rána. Vstanete do úžasného klidu a klidu. Nikdo Vás nezahrne otázkami a požadavky. Pokud nejste typ „raně ptáče“ je to ideální stav. Máte čas na to abyste v klidu probrali a začali den s klidem a úsměvem na tváři. Máte chuť na ranní rozcvičku, nebo jen klidné snídaně při novinách? Žádný problém, je to jen a jen na vás jaké ráno si vyberete.

Ať už v práci nebo ve škole nemusíte přemýšlet co třeba nakoupit, kam jít, co navařit. Opět je to na vás zda si zajdete s kolegyní na kávu, nebo půjdete domů a budete se věnovat svým koníčkům. Nebo si jen vyložíte nohy a přečtete si dobrou knížku.

Nikdy si ale nelehejte s pocitem osamělosti. Pokud vás večer přepadne pocit že život je k vám nespravedlivý, ihned tyto myšlenky zastavte, zapněte si svou oblíbenou hudbu pořádně nahlas a raději si zatančete. U mě osobně zabírá pokud si vzpomenu na své kamarádky, které se mi stěžují na svůj život s nevhodným partnerem a jak mi vždycky řeknou, že mi závidí moji samotu a SVOBODU.

Je opravdu hodně způsobů jak se vyrovnat se životem bez partnera. A hlavně má i mnoho výhod. Tak nebuďte zbytečně smutný, že se vám dosud nepodařilo setkají svoji polovičku. Protože šance jsou všude kolem a není nic krásnějšího než pohled na spokojeného a vyrovnaného člověka. Uvidíte že váš úsměv určitě někomu učaruje a vy budete moci prožívat i druhou stranu mince.

Přeji krásný den.