JAK SI ZPEVNIT OCHABLÉ SVALSTVO? PORADÍME VÁM PÁR ZPŮSOBŮ

JAK SI ZPEVNIT OCHABLÉ SVALSTVO? PORADÍME VÁM PÁR ZPŮSOBŮ 1

Cítíte, že potřebujete pro své tělo něco udělat, jenže nevíte, jestli to dokážete?Právě nedostatek sebevědomí mnohým ženám, ale na překvapení i mužům dělá problém nakopnout své sebevědomí a pustit se do tvrdého tréninku, který přinese zasloužené ovoce. Pokud si chcete zpevnit ochablé svalstvo a nechcete platit trenérem, aby vám s tím pomohli, vyzkoušejte následující způsoby.

Nezapomeňte, ale kromě toho stahovat mobilní aplikace, které vám pomohou s tréninkem. Divili byste se, ale je jich mnoho. Například takový krokoměr vám počítá kalorie, metry, ale v první řadě kroky, které projdete.

Plank

Takzvaný můstek dokáže zpevnit kromě břicha i ramena. Kromě toho pomáhá při bolestech páteře. Můžete ho cvičit prakticky kdekoliv, klidně i vedle postele těsně předtím, než půjdete spát. Mnozí tento cvik dobře znají, zdá se jim lehký, přitom to tak vůbec není. Zapojujete téměř všechny svaly těla. Poprvé pocítíte určité napětí. Pokud však tento cvik budete praktikovat každý den alespoň po dobu jednoho měsíce, uvidíte, že nejenže se vám zpevní svalstvo, ale zmizí i bolesti páteře. Když plank budete střídat s cviky na profesionálních posilovacích věžích, účinek se dostaví rychleji.

Chůze, vysokohorská turistika, nebo jakýkoli jiný sport

Ochablé svalstvo dokážete zpevnit i jinak nenáročnými činnostmi. Namísto vylehávání před televizí nebo sezením před počítačem jděte na vysokohorskou turistiku, popřípadě podniknete procházky do přírody. Několik hodin lezení a kráčení prospěje zejména vašim nohám. Po pár týdnech budete moci na nich zpozorovat viditelné změny – změny k lepšímu. Samozřejmě, že turistiku a chůzi můžete střídat s cviky na kladce.

Kromě toho vám dokážou pomoci i činky, kettlebell nebo i obyčejná žíněnka.Pokud se věnujete nějakým sportem, klidně v tom pokračujte.