Jak uspořádal lůžka pro lepší spánek

Jak uspořádal lůžka pro lepší spánek 1

Navrhnout domov, který je příznivý pro Vaši pohodu, nebylo nikdy důležitější, a žádná místnost není tak zásadní jako ložnice. Vaše rozhodnutí týkající se tohoto prostoru mají přímý vliv na Váš spánek. Jak tedy na to, aby byla správná?

Tajemství lepšího spánku může spočívat v rituálu, který hotely praktikují po celá desetiletí: v rozestýlání postele. Pokud jste někdy přemýšleli, proč se tak dobře spí v hotelech, může to být způsobeno touto jednoduchou rutinou. Věříme, že je na čase, aby se rozestýlání postele stalo běžnou praxí i v domácím prostředí, s čímž odborníci na spánek souhlasí. Odborníci, kteří sdílejí své nápady na moderní ložnice, nabádají, abyste se věnovali večerní úpravě postele, která Vám pomůže spát až do rána.

 

Klíčové rozestýlání postele

Tento akt jednoduše znamená přípravu ložního prádla a polštářů k použití. V některých hotelech může personál ke konci dne vstoupit do Vašeho apartmá, aby Vám rozestlal postel, a tato rychlá akce může být důvodem, proč zde často spíte tak dobře.

„Rozestlat postel a mít správné polštáře, které jsou pro Vás pohodlné, a zajistit, aby Vaše ložní prádlo a přikrývka byly podle toho umístěny, to jsou maličkosti, které Vám pomohou rychleji usnout,“ vysvětluje dr. Giuseppe Aragona, praktický lékař a online lékař pro OnlinePrescriptionDoctor. Doktor říká, že neexistuje žádný stanovený způsob, jak uspořádat či ustlat postel na spánek. Jde však o to najít nápad, který Vám bude nejlépe vyhovovat.

„Někteří lidé možná zjistí, že potřebují mít kolem sebe méně polštářů, aby mohli usnout, zatímco jiní lidé mohou chtít kolem sebe více polštářů a mít nějaké poblíž, o které si mohou opřít ruce nebo je dát mezi nohy, je to zcela osobní preference,“ říká dr. Aragona.

 

Jak může rozestýlání postele pomoci usnout?

Expert Robert Pagano, který je spoluzakladatelem společnosti Sleepline, říká, že úprava postele „zvyšuje proudění vzduchu“, což zase ochlazuje Vaši postel a vytváří lepší podmínky pro spánek.

„Když je Vaše postel vychladlá, Vaše tělo uvolňuje melatonin, který Vám pomůže usnout a spát. Udržování chladného prostředí v ložnici navíc také pomůže regulovat tělesnou teplotu a zlepšit kvalitu spánku.“

Spánkový kouč a zakladatel StartSleeping.org Ryan Fiorenzi také vysvětluje, že rozestlání postele znamená, že si můžete upravit povlečení a polštáře tak, aby co nejlépe podpíraly Váš krk, což následně vede k lepšímu spánku. Svou současnou postel můžete přestavět nebo investovat do nové, která je navržena tak, aby poskytovala optimální podporu. Pokud nemáte některou z nejlepších moderních matrací, můžete i tak zlepšit svůj spánek používáním polštářů a dalších podpůrných doplňků, které vylepší Vaši současnou postel.

Takže od dnešního večera vytváříme v našich ložnicích atmosféru hotelu.