Jak vám mohou brýle zachránit život. I sluneční

Jak vám mohou brýle zachránit život. I sluneční 1

Ve škole jsme si za brýle odpykali plný dávku dětského výsměchu. Mají však také moc zachránit život. Nikdy nepodceňujte člověka v brýlích. Může vás díky nim prožít a spatřit i to, co se za jiných okolností nedá.

Brýle pro barvoslepé
Stojí 350 dolarů, ale barvoslepému umí vrátit požitek z barev. A nejde jen o požitek ze sledování. Díky unikátním čočkám vidíte, zda je na semaforu zelená, nebo červená, což je pro lidi nerozeznávajících barvu vždy tak trochu hop, nebo trop.

Nejmenší brýle jako vize budoucnosti
Kudlanka nábožná je dnes hlavní hvězda při vývoji brýlí. Důvodem je širokospektrální 3D vidění. Vědci tak s malým hmyzem experimentují a dokonce vytvořili i nejmenší 3D brýle, které by v budoucnu měly zlepšit nejen vizualizaci v robotice, ale lidem s poškozeným zrakem vytvořit unikátní 3D brýle.

 
1159804-66170533

Tuniská drama
V současnosti se hovoří jen o obětech šíleného řádění v tuniském hotelu. Málo kdo si však všiml Christine Callaghan, ženy, která přežila smrtící Sypání kulek po pláži. Útočník mířil přesně, ale plážová taška dostala první dávku. V ní bylo pouzdro se slunečními brýlemi. Christine se po zásahu zřítila k zemi a přidala se ke křičící mase. Nakonec ale zjistila, že krev na pláži není její a jediné o co přišla, byly právě brýle. Přežila bez následků.

Zachráněná hlava
V roce 2013 se při náhodné střelbě odrazila kulka od rámu brýlí pouze 16-leté teenagerky. Zachránila jí tím život, protože bez dobrého rámu by se jí střela zavrtala do mozku. Od toho dne na nošení brýlí už nikdy nenadávala.

Popelníky na míru
Vypadají sice opravdu podezřele, ale pár brýlí za 450 dolarů umožnili Petrovu Daviesovi vrátit se na cesty. Jedny brýle ho tak zachránili od pobytu na jednom místě. Dnes se už může prohánět po dálnici jako drak, ačkoli když stáhne okénko, nikdo nevěří, že v nich něco vidí.