JAK VYLEPŠIT OUTFIT POMOCÍ ŠPERKŮ

JAK VYLEPŠIT OUTFIT POMOCÍ ŠPERKŮ 1

Co kdybychom vám řekli, že vytvořit super outfit může díky šperkem skutečně každý? Není to totiž vůbec tak náročné, jak se to může zdát. Není tajemstvím, že šperky ženy často využívají jako strategické zbraně, které jim mohou pomoci dosáhnout jejich cíle. Neplatí to jen v pracovním prostředí. Jak tedy dosáhnout takový efekt, se kterým můžete své cíle výrazně přiblížit? Stačí se držet pár osvědčených rad a vybrat si správné šperky. Možností máte mnoho, důležité je ale vědět, které šperky se vám budou dobře kombinovat. Pojďte se s námi podívat na pět základních tipů a triků.

Méně je někdy více, nebo i ne

Jak říkávala Coco Chanel: ,, Před odchodem z domu by se každá dáma měla zastavit, podívat se do zrcadla a složit si jeden kus šperku. „Je to neocenitelná rada, která bude platit vždy. Zároveň ale doporučujeme zvážit i to, zda není náhodou někdy naopak třeba nějaký šperk přidat. Příliš mnoho šperků, nebo naopak jejich nedostatek jsou bohužel těmi nejčastějšími chybami, kterých se dámy dopouštějí.

V souladu s vaší postavou

Klíčem k úspěchu je vědět odhadnout, kam se zaměří pozornost člověka, když vás v daném outfitu uvidí poprvé. Pokud šperky a outfit sladíte dobře, pozornost bude stále upřena na vás a doplňky budou celkový dojem jen dotvářet. Pokud ne, všechny oči přilákají například vaše velké zlaté náušnice, které tak ukradnou veškerou pozornost, která měla původně směřovat k vám. Proto vybírejte takové šperky, které se tvarem a velikostí hodí k rysem vaší tváře a k vaší postavě. Tomuto bodu věnujte speciální pozornost, pokud máte schůzku s klientem, nebo se chystáte přednášet před publikem. Chcete přece, aby pozornost patřila vašemu projevu, ne vaším šperkem.

Vhodný výběr barev

Dbejte na to, abyste si vždy vybrali šperky, které barvami ladí nejen mezi sebou, ale hodí se barevně k vašemu outfitu i k tónu vaší pleti. Na výběr máte z různých variant vzácných kovů, od stříbra přes žluté zlato až po módní růžové odstíny zlata. Přestože si většina žen vybírá klasické stříbrné šperky, nejlépe vypadají na ženách hřejivé odstíny zlata.

Vhodné na danou příležitost

Žijeme sice v době, kdy si i v oblečení můžeme dovolit takříkajíc cokoliv, ne všechny šperky se ale hodí ke všem příležitostem. Svatební obroučky nebo zásnubní prsteny si můžete vzít skutečně kamkoliv, ale jsou typy šperků, které při speciálních příležitostech nechte raději doma. To platí hlavně pro levnou bižuterii, která není vhodnou volbou na pracovní schůzku, nebo významné slavnostní okamžiky. Nemusíte se bát odvážnějších kombinací, v dnešní době se běžně kombinují různé druhy kovů a různé styly. Vše by ale mělo být děláno s rozumem a výsledek by stále měl tvořit jeden ladící celek.

Nadčasové a univerzální

I šperkový průmysl jednou za čas uchvátí výrazný módní trend, který se ale často nejenže těžko kombinuje, ale jakmile vyjde z módy, pravděpodobně ho už nikdy nebudete nosit. Bude prostě „out“ a objevit se s ním ve společnosti bude chtít velkou odvahu. Proto raději volte šperky, které jsou svým designem nadčasové a odolávají módním vlnám. Takové šperky se také výborně kombinují mezi sebou, takže o výbavu šperků máte postaráno. Vždy, než se rozhodnete pro koupi nového šperku, dobře si rozmyslete to, k jakým oufitem ho pak budete moci nosit.