Jak vypadá nejdražší jachta světa…

Jak vypadá nejdražší jachta světa... 1

 

Život jachtaře je plný luxusu, relaxu a noblesy.

Dnešní jachty jsou přímo prošpikované technologiemi, gadgetů a vybavením, které nenajdete ani ve většině pětihvězdičkových hotelů. Najdete v nich bary, bazény, vířivky a ještě mnohem více. Za toto všechno ale zaplatíte nemalé peníze. Toto je deset nejdražších jachet světa.

10. The Rising Sun – 158 milionů eur

rising-sun-motor-yacht

Za cenu nejlevnější jachty v tomto žebříčku si můžete koupit například fotbalový stadion či menší mrakodrap. Dokonce i výše ročního hrubého domácího produktu některých rozvíjejících se států je menší než částka, kterou zaplatíte za tuto loď. Najdete na ní například basketbalové hřiště, které se může rázem změnit na přistávací plochu pro helikoptéry, kino, vinný sklep a 82 pokojů roztroušených na pěti patrech.

9. Seven Seas – 160 milionů eur

2011-05-05-Seven-Seas-big

Tuto jachtu vyrobila nizozemská loděnice Oceanco a ubytování na ní může najít 12 hostů. Pobavit se mohou v kině, tělocvičně či bazénu a jejich hostitelem nebude nikdo jiný než majitel lodě: Steven Spielberg.

8. Lady Moura – 166 milionů eur

Yacht_Lady_Moura_in_Monaco

Saúdský miliardář Nassara al-Rašíd na této jachtě rozhodně nešetřil. Dokonce i její jméno je vyrobeno z 24karátového zlata. Lady Moura je poháněna dvěma naftovými motory, které mají společný výkon 14 tisíc koní. Ubytovat se na ní může až 30 hostů spolu s 60 členy posádky. Bližší informace o jejím výbavě bohužel nejsou známy.

7. Al Mirqab – 198 milionů eur

Al_Mirqab_Monaco_2009

Chcete udělat dobrý dojem na svých 24 kamarádů? Al Mirqab je na to přímo stvořená. Nejprve byste ji ale museli koupit od katarského premiéra, kterému patří. Jachta má deset pokojů, přistávací plochu pro vrtulníky, kino a bazén. Zdá se, že tyto čtyři věci má asi každá luxusní jachta, co říkáte?

6. Dilbar – 208 milionů eur

31830656
Ruští miliardáři si své peníze umí také pořádně užít. Alisher Usmanov pojmenoval tuto jachtu po své zesnulé matce. Její posádku tvoří 47 lidí a kromě nich se na palubě dokáže ubytovat dalších 20 osob. No as délkou 110 metrů a výšce 15 metrů se řadí mezi největší jachty světa.

5. Al Said – 237 milionů eur

Al-Said-Gibraltar-big
Pojmenovat jachtu po sobě vyžaduje opravdu mimořádnou samolibost, která ale očividně Ománského sultánovi nechybí. O maximálně 74 hostů se na lodi vyrobené z hliníku stará 154-členná posádka. Jachtě kromě klasických vymožeností v podobě bazénu či vířivek nechybí ani koncertní hala. Vždyť kde už se symfonie poslouchají lépe než na jachtě?

4. Superyacht A – 255 milionů eur

2009-03-27-A-big
Ruský miliardář Andrej Melčenko si s názvem pro svou loď příliš hlavu nelámal. Vždyť uznejte, Superyacht A nezní příliš poeticky. Kromě jména ale na palubě najdete vše, co byste za své peníze očekávali. Tři bazény s protiproudem, dvě menší lodě pro výlety na opuštěné ostrovy, kino, to vše zde najdete.

3. Dubai – 276 milionů eur

dubai-megayacht
Chcete-li uspořádat oslavu pro 115 lidí, nenajdete lepší místo než tuto jachtu. Oslnit je můžete prosklenými schodišti, bazény či dokonce lázněmi. A samozřejmě nezapomeňte zmínit, že jde o druhou největší jachtu světa.

2. Eclipse – 355 milionů eur (nejskromnější odhad)

HLF_86546219
Kromě Romana Abramoviče a majitelů loděnice, která jachtu vyrobila, nikdo přesně neví, jaká je její cena. Odborníci tvrdí, že to musí být minimálně 355 milionů eur, klidně to mohlo být i 1,2 miliardy. Jisté je, že její posádku tvoří 70 lidí a má dokonce vlastní inteligentní obranný systém. Inu, 24 hostů se na ní může cítit opravdu v bezpečí. A když se jim omrzí bazény, vířivky, kino či divadlo, mohou se vydat na průzkum podmořského světa miniponorkou.

1. Streets of Moncao – 790 milionů eur

maxresdefault

Tato jachta je téměř třikrát dražší než Dubai, která se nachází na třetím místě žebříčku. Co za své peníze dostanete? Zatím nic, protože ještě nebyla spuštěna na vodu. Na její palubě jsou samé nezbytnosti potřebné pro přežití na moři jako závodní dráha pro motokáry, pláž, tenisové kurty, bazény, kavárny či umělé jezero. Inu, zaplnit 168 metrů dlouhou jachtu chce skutečnou vynalézavost.