Jedinečné Ferrari 275 Nart Spider jde do aukce

Jedinečné Ferrari 275 Nart Spider jde do aukce 1

Sběratelé vzácných aut by se měli mít na pozoru. Do dražby totiž jde vzácný klenot Ferrari 275 Nart Spider z roku 1968. Už 14. května se toto krásné Ferrari vydraží v Monaku na aukci, kterou vykoná aukční dům RM Sotheby’s.

V historii bylo vyrobeno jen deset kusů. Konkrétně tento kus je v barvě, na jakou jsme si zvykli při automobilce Ferrari – v červené. Interiér je laděn v hnědé pálené kůži. Pod kapotou skrývá tento silák 300 koňských sil s motorem V-12. Auto disponuje pětistupňovou manuální převodovkou.

Auto se spojuje se slavným americkým závodníkem jménem Luigi Chinetti, podle názvu jeho týmu North America Racing Team- Nart. Jako jediné z vyrobených deseti kusů se jako nové prodalo v Evropě, kterou dodnes neopustilo. Předešlí vlastníci pocházeli ze Španělska, Švýcarska a Velké Británie. Během této dlouhé cesty se z tmavě šedé barvy vůz přelakoval na typickou červenou, čímž auto získalo na vyzývavosti.

Zbývajících již zmíněných devět kusů se stalo obsahem soukromých sbírek a proto je nepravděpodobné, že se v brzké době objeví taková exkluzivní nabídka.

Odhadovaná cena tohoto roadsteru je více než 20 000 000 eur.