Jednoduché tipy jak poznat falešné hodinky Rolex

Jednoduché tipy jak poznat falešné hodinky Rolex 1

Buďme k sobě upřímní. Všichni bychom velmi rádi vlastnili hodinky značky Rolex. Proto je možné, že se dostanete do situace, kdy vám druhá strana bude chtít prodat falešný model. Poznat falešné Rolexky je však velmi jednoduché – pokud víte, na co se máte dívat.

Většina z nás si zřejmě domyslí, že pokud nám někdo na ulici prodává takové hodinky za 50 eur, nejde o pravý kus. Ne, to ještě nebyl první tip. Je však třeba podotknout, že v dnešní době se spekulanti a podvodníci překonávají a nikdy nevíte, na koho můžete narazit. Naštěstí pro nás všechny, Ben Clymer, zakladatel populárního online magazínu Hodinkee se spojil s týmem serveru Complex News a spolu vytvořili video, které zobrazuje tři jednoduché tipy, jak zjistit, zda hodinky nejsou falešné.

Prvním tipem je, že skutečné Rolexky budou mít plynulé tikání vteřinové ručičky. Pokud je tikání slyšet, jde o podvod. Druhým tipem je okénko s datem. Na skutečných hodinkách bude 3-4 násobné zvětšení, zatímco na falešných je nulové zvětšení. No a třetím tipem je puncovní značka. Podle Clymer, jakékoliv zlaté hodinky Rolex, které byly importovány, mají importní značku, která je zobrazena na vnitřní straně pouzdra nebo na náramku hodinek, popřípadě na obou místech. Bez této puncovní značky hodinky pravděpodobně nejsou zlaté, respektiv jde o falešný kus. Docela jednoduché, ne?

https://youtu.be/xiaiy2r8qv0