Jupí, zábavní park Astérix- Inspirace

Jupí, zábavní park Astérix- Inspirace 1

Park Asterix, světoznámý tématický zábavní park, se nachází ve Francii a je domovem nejbláznivějších atrakcí, které můžete najít. Tento park je založen na oblíbených komiksových postavách Asterixe a Obelixe, které jsou známy svým odvážným postojem vůči mocným římským legiím.

Asterix a Obelix jsou nejen oblíbené postavičky mezi dětmi, ale také mezi dospělými. Jejich příběhy většinou zahrnují dobrodružné výpravy a zábavné situace, které jsou často doplněny sarkastickým humorem. Je proto logické, že někdo přišel s myšlenkou vytvořit tématický zábavní park, který je věnovaný tomuto oblíbenému duu.

Park Asterix se rozkládá na rozlehlé ploše a nabízí celou řadu atrakcí pro návštěvníky všech věkových kategorií. Nejenže zde najdete hry a atrakce, které jsou věrnou reprezentací příběhů z komiksů, ale také zde najdete různé zóny věnované různým historickým obdobím a kulturám, jako je starověký Egypt, římská říše a dokonce i svět Vikingů.

Každá z těchto zón nabízí unikátní zážitek pro návštěvníky. Například v egyptské zóně, můžete navštívit slavnou převrácenou horskou dráhu Oziris, kde se můžete svézt rychlostí až 90 km/h a ve výšce 40 metrů nad zemí. V římské zóně můžete prozkoumat svět špionáže, věrnosti, čest a statečnosti pod dohledem samotného Caesara.

V každé zóně najdete také atrakce pro děti, jako je například oblíbená horská dráha SOS Numérobis v egyptské zóně, kde se děti mohou svézt v kouzelném dřevěném vláčku. A v zóně světa Vikingů mohou mladší návštěvníci zažít dobrodružství na palubě Drakkars.

Park Asterix také nabízí mnoho restaurací, kde si můžete odpočinout a užít si něco dobrého k jídlu. A pokud máte chuť na nakupování, můžete navštívit jedno z mnoha obchodů, které nabízí oblečení, hračky a další suvenýry.

Navštívit Park Asterix je skvělý způsob, jak strávit den plný zábavy a dobrodružství se svou rodinou. Ať už jste fanouškem komiksů Asterix a Obelix, nebo hledáte jen něco zábavného a vzrušujícího, tento park vám nabídne nezapomenutelný zážitek. Bez ohledu na to, kolik vám je let, v Parku Asterix se určitě pobavíte.