KAM JÍT V ROCE 2017 – FINSKO

KAM JÍT V ROCE 2017 - FINSKO 1

Plánujete se letos vydat na cesty? Nemáte už kam jít, jestli nevíte přesně které země jsou top? Cestování je inspirativní a i my vás můžeme inspirovat místy, které jsou TOP v roce 2017.

100 výročí země

Druhou zemí v našem seriálu „Kam jít v roce 2017“ je severský stát Finsko. Největší a hlavní město Helsinky bzučí energií stého výročí země. V létě tohoto roku otevře své brány Grand hotel St. George v památkově chráněné budově z 19. století.

No skutečné vzrušení najdeme ve finském Laponsku. Tam se setkávají dobrodruzi, kteří loví nejkouzelnější místa. Dramatickou atmosféru divoké přírody Laponska zblízka vytváří arktický hotel na stromě Treehouse hotel či strávení nezapomenutelné dovolené pod prosklenou střechou se zelenou polární žárem v luxusních Northern Lights Village. Objevování nádherného výhledu na severní oblohu a užívání si polární záři můžete právě v tomto státě, protože se rozprostírá blízko polárního kruhu. Právě díky tomu mohou lidé zažít půlnoční Slunce – nezapadající 73 dní v roce. Polární záře se zjevuje půl roku, od listopadu do dubna.

Země jezer

Finsko je označováno jako země tisíců jezer a ostrovů. Podle dosavadních informací se zde nachází přes 60 000 jezer, což vytváří nejvyšší koncentraci na Zemi. I tyto nedotčené přírodní části oslaví v roce 2017 právě 100 let od vzniku 7. největší země v Evropě.

Nejlepší čas, kdy jít: v červnu nebo prosinci. Během června se zde vyskytuje se mnoho úžasných festivalů a nekonečné Slunce. V prosinci můžete klidně pozorovat polární záři.

Nejhorší čas, kdy jít: v lednu. Země je sice krásně zasněžená, ale kompenzuje to se studenými dny a 20-hodinovými úseky tmy.