12 hlavních turistických atrakcí filipínské Manily

12 hlavních turistických atrakcí filipínské Manily 1

Rušná metropole Filipín Manila je vzrušující a plná energie. Nasedněte do některého z barevných a autobusů jeepney, které Vás odvezou z jednoho místa na druhé. Ikonické autobusy, které obvykle naberou více lidí, než mohou pojmout, představují hlavní způsob dopravy a stojí za to se jimi alespoň jednou svézt.

Manila představuje eklektickou směsici moderních atrakcí a bohaté historie, jak dokazuje mnoho katedrál a holdů založení města v 16. století, ale také moderních nákupních center a zařízení. Město leží na břehu Manilského zálivu (Manila Bay), takže se zde pravidelně objevují tajfuny, proto byste si měli naplánovat svoji návštěvu mimo období dešťů (květen-listopad). K nejlepším místům, která můžete v Manile navštívit, patří přední kostely a monumenty, a také pečlivě upravené veřejné parky. Manila nabízí spoustu restaurací, které podávají místní pokrmy včetně čerstvých darů moře.

 

Rizal Park

Jedna z Vašich prvních zastávek v Manile by měla být v Rizal Parku. Někdy bývá nazýván také Luneta Park a je to klidná udržovaná zahrada v samém srdci města. Uvidíte v něm sochy a památníky připomínající historii Manily. Za pozornost stojí především Rizal Monument, kde jsou uloženy ostatky jednoho z nejváženějších hrdinů Filipín, dr. José Rizala. Projděte se po parku a prohlédněte si místní flóru a faunu. Podívejte se po stromu narra (sana, padauk, mukwa), což je národní strom Filipín, a jezírku s uměle vytvořeným souostrovím uprostřed.

Filipínský ostrov Luzon

Kostel Quiapo

Kostel Quiapo patří k nejstarším a nejvíce obdivovaným katolickým kostelům v Manile. Jeho formálnějí jméno zní „Basilica Minor Černých Nazarénů“. Náměstí kolem kostela může být v některou denní dobu plné, takže můžete vidět náboženskou oddanost Filipínců. Nejrušnějším dnem bývá pátek, kdy se na náměstí sejdou tisíce lidí mířících do kostela na modlitby novena. I přes velká shromáždění věřících je to jedna z hlavních atrakcí ve městě. Udělejte si čas a podívejte se také dovnitř kostela, a pak se projděte mezi stánky venku, kde najdete čerstvé arašídy, mango nebo náhrdelníky od místních prodejců.

Adresa: Plaza Miranda & Quezon Blvd., Quiapo, Manila, Luzon

 

Intramuros – stará čtvrť 

12 hlavních turistických atrakcí filipínské Manily 2

Při poznávání Manily budete projíždět Intramuros, ať o tom budete vědět nebo nebudete. Jedná se o nejstarší část města, kterou charakterizuje pevnost s hradbami. Tato část Manily byla během španělských koloniálních časů (od 16. do 19. století) opevněným městem. Můžete se projít kolem kamenných hradeb dlouhých téměř 5 km, které okrsek obklopují. Uvnitř se sice můžete pohybovat sami, měli byste se však zúčastnit komentované pěší prohlídky, abyste se dozvěděli více o okrsku a jeho významu pro Manilu.

Adresa: Bonifacio Dr & Padre Burgos St, Manila, Luzon

 

Manila Ocean Park

Manila Ocean Park představuje jedno z nejoriginálnějších dobrodružství ve městě a jednu z hlavních možností aktivit pro rodiny s dětmi. Interaktivní setkání s mořskými živočichy nabízejí expozice Setkání se žraloky a rejnoky, Antarktické stezky nebo „rybí spa“s rybkami v malém bazénu, které očistí Vaše nohy. V parku můžete strávit i několik hodin, to závisí na počtu expozic, které navštívíte. Kromě nejmodernějšího zařízení zde rovněž uvidíte expozice ptáků a dalších živočichů.

Adresa: Manila Ocean Park Luneta, Manila 

 

Kostel a muzeum San Agustin

Kostel San Agustin (UNESCO) je považován z národní poklad Filipín. Katolická církev v zemi má jedinečnou historii, která se odráží v detailech na budově. Když se dobře podíváte, můžete vidět čínské i španělské vlivy. Kostel byl několikrát přestavěn poté, co ho poškodily boje a přírodní katastrofy. Věnujte pozornost rytinám na velkých dřevěných dveřích, které se otevírají do kaple. Pokud se zajímáte o historii architektury, stojí za to si zaplatit služby místního průvodce, který Vás vezme na pěší prohlídku místa a popíše detaily týkající se kostela, kterých byste si jinak sami nevšimli.

Adresa: Gen Luna & Real Streets, Intramuros, Manila, Luzon 1002

 

Národní muzeum Filipín

Budete-li chtít do hloubky poznávat kulturu země, měli byste se vydat do Národního muzea Filipín. Muzeum zahrnuje 4 hlavní komplexy a rozsáhlé sbírky & artefakty z oblasti umění, archeologie, antropologie, zoologie, biologie a přírodní historie. Galerie muzea pomáhají poznat město tak, že vyprávějí kulturní příběhy skryté za tím, co uvidíte při své návštěvě historických atrakcí města.

Adresa: Padre Burgos Street, Manila, Luzon 2004 

 

Bambike Ecotours

Manila je město příznivé pro chodce, ale budete-li chtít poznat kulturu a historii efektivněji, zvažte Bambike Ecotours. Prohlídky nabízejí jedinečný ekologický způsob, jak si prohlédnout Manilu. Pokud se zúčastníte ekologické prohlídky (ecotour), zároveň přitom podpoříte snahy o ekologickou udržitelnost místních firem. „Bambikes“ jsou jízdní kola ručně vyráběná místními obyvateli z bambusu. Společnost zahrnuje sociální iniciativu, která při výrobě kol zaměstnává vesničany. Podle svých zájmů si můžete vybrat prohlídku, který se věnuje historii, umění nebo životu ve městě.

Adresa: Real Street, roh General Luna Street, Intramuros, Manila 

 

Fort Santiago – pevnost

Lokalita pevnosti Fort Santiago je působivá zastávka při návštěvě města a jedna z nejvýznamnějších historických lokalit v Manile. Pevnost z 16. století byla klíčová pro ochranu Intramuros, nejstaršího okrsku v Manile historicky známého jako Opevněné město. Lokalitu si můžete prohlédnout klidným tempem. Všimněte si stop po kulkách, které jsou dodnes patrné na zdech pevnosti, a zastavte se v návštěvnickém centru, kde najdete podrobnější informace o pevnosti.

Adresa: Gen Luna Street, Intramuros, Manila, Luzon

 

Robinsons Place Mall – nákupní centrum

I když nákupní centrum asi nebude na prvním místě mezi těmi, která byste chtěli při poznávání kultury v Manile navštívit, Robinsons Place Mall nabízí překvapivě velký počet jedinečných obchodů, kde naleznete místní zboží. I když zde nakupují místní, je to také oblíbený cíl turistů. Podívejte se po oděvech, kosmetice, taškách a potravinách, které jsou typické pro Filipíny. Nákupní centrum je rozsáhlé, takže si naplánujte čas na prohlídku interiéru a obchodů. Moderní budova představuje ostrý kontrast k venkovským a historickým pamětihodnostem, které ji obklopují.

Adresa: Pedro Gil, roh Adriatico Street, Manila, Luzon

 

Muzeum peněz

V budově Filipínské centrální banky najdete pozoruhodné Muzeum peněz s galeriemi vystavujícími filipínské peníze posledních několika desetiletí. Uvidíte zde artefakty, staré mince a různé měny, které ukazují změny na penězích v průběhu času. Pro Filipínce tato sbírka představuje ekonomickou stabilitu v zemi, ale pro návštěvníky je to zajímavá turistická atrakce.

Adresa: Bangko Sentral ng Pilipinas, A. Mabini St & P. Ocampo Street, Manila, Luzon 

 

Divisoria Market – nákupní okrsek

Pokud se budete cítit na nakupování a smlouvání, zamiřte do živého okrsku Divisoria Market v Manile. Nachází se v samém srdci čínské čtvrti (Chinatown, Binondo), kde najdete přetékající stánky prodejců nabízejících vše od ovoce a koření až po žabky (pantofle) a korálky. Je to nejlepší místo pro pozorování lidí a nasávání místních chutí. Rušná atmosféra připomíná bleší trh a hlavním uměním je tu smlouvání. Měli byste zaplatit jen asi 50 % z navrhované ceny zboží a často můžete dostat suvenýry za mnohem nižší cenu.

Adresa: Claro M. Recto Avenue, Divisoria, Manila, Luzon

 

Manila Super Mall – nákupní centrum

V Manile je určitě dost míst, kde můžete nakupovat, takže pokud chcete naplnit své kufry poklady, měli byste si naplánovat půl dne nebo celý den v Super Mall. Je to centrum nabízející vše na jednom místě, protože obrovský komplex zahrnuje prodejny, restaurace i zábavu. Super Mall najdete snadno: v jeho areálu uvidíte obrovský globus, který představuje skvělé místo pro selfie. Nákupní komplex je oblíbeným cílem místních, takže zde může být plno. Pokud byste rádi spíše originální suvenýry, měli byste zamířit na menší místní trhy; pokud však jde o běžné „mainstreamové“ zboží, v Super Mall ho určitě najdete.

Adresa: San Marcelino St, Ermita, Manila, 1000 Metro Manila

***

12 hlavních turistických atrakcí filipínské Manily 3

KDE SE UBYTOVAT

Hotely v Manile jsou cenově dobře dostupné, a to včetně luxusních zařízení. Bez problému najdete hotel vyhovující Vašemu rozpočtu v kterékoli části města.

Luxusní hotely: k předním hotelům v Manile patří Sheraton Manila Bay 5*, který všem hostům poskytuje služby komorníka. Jedná se o oblíbenou volbu obchodních cestujících, ale pokud byste chtěli během své návštěvy hýčkání navíc, hotel nabízí vynikající zařízení. Luxusní New World Manila Bay Hotel stojí v Manilské zátoce, takže nabízí vynikající výhledy na město; nachází se centru v docházkové vzdálenosti od místních atrakcí a restaurací.

Akční nabídka ubytování:

Hotely střední třídy: k nejoriginálnějším možnostem ubytování v Manile patří Hotel H20 umístěný v tematickém zábavním parku Manila Ocean Park. Můžete zde spát v pokoji s prosklenými stěnami a probouzet se vedle mořských živočichů. Historický Manila Hotel je další ubytovací zařízení střední třídy situované v Manila Bay v blízkosti mnoha atrakcí Manily.

Akční nabídka ubytování:

Ekonomické hotely: cenově dostupný Red Planet Manila Binondo 3* má výborné hodnocení a nachází se v blízkosti čínské čtvrti (Chinatown) v Manile. Hotel stojí jen pár bloků od několika historických kostelů a od nákupního centra Divisoria Market. Pokud jde o ekonomický hostel v centru, dobrou volbu představuje Ramada by Wyndham Manila Central. Nachází se v blízkosti mnoha kulturních atrakcí a přístupových bodů k místní dopravě.

Akční nabídka ubytování: