Kam v Madridu zajít na levnou a kvalitní večeři?

Kam v Madridu zajít na levnou a kvalitní večeři? 1

Pokud se ocitnete v Madridu a hledáte místo, kde si dát levnou, ale přitom kvalitní večeři, máte na výběr z několika skvělých možností. Madrid je známý svou bohatou gastronomickou scénou, která dokáže uspokojit i ty nejnáročnější chuťové buňky. V následujících odstavcích vám představíme několik doporučení, kde můžete zažít skvělý kulinářský zážitek, aniž byste museli sáhnout hluboko do kapsy.

„El Tigre,“

Jedním z takových míst je například „El Tigre,“ známý pro své bohaté porce tapas. Nachází se v centrální části města, nedaleko od stanice metra Gran Vía. Tento podnik je populární nejen mezi místními, ale i mezi turisty. Když si objednáte drink, například sklenici piva nebo sangríu, dostanete zdarma talíř plný různých druhů tapas. Můžete očekávat kombinaci bravas, chorizo, tortilla de patatas a mnoho dalšího. Atmosféra v El Tigre je vždy živá a pulsující, což jen umocňuje celkový zážitek.

„Casa Labra,“

Dalším doporučením je „Casa Labra,“ tradiční madridská hospoda, která je známá svými vyhlášenými krokety. Tento historický podnik byl založen v roce 1860 a nachází se pár kroků od známého náměstí Puerta del Sol. Můžete zde ochutnat krokety plněné treskou nebo si dát jednu z jejich populárních tapas. Kromě vynikajícího jídla vás potěší i ceny, které jsou zde velmi přijatelné. Interiér tohoto podniku vás vtáhne do atmosféry starého Madridu s jeho dřevěným nábytkem a historickými fotografiemi na stěnách.

„Restaurante Ramen Kagura,“

Pokud preferujete něco exotického, zkuste „Restaurante Ramen Kagura,“ kde si můžete vychutnat vynikající japonskou kuchyni za dostupné ceny. Tento podnik se nachází v čtvrti Chueca a specializuje se na tradiční japonské nudlové polévky ramen. Můžete si vybrat z různých druhů ramen, například miso ramen nebo shoyu ramen, a všechny jsou připraveny s pečlivostí a autenticitou. Kromě ramen nabízí také různé předkrmy, jako jsou gyoza nebo takoyaki. Interiér restaurace je moderní a minimalistický, což vytváří příjemné prostředí pro klidnou večeři.

„Mercado de San Miguel,“

Pro milovníky středomořské kuchyně je tu „Mercado de San Miguel,“ krytý trh, který nabízí široký výběr tapas a dalších delikates. Tento trh se nachází v blízkosti Plaza Mayor a je ideálním místem, kde můžete ochutnat různé druhy jídel na jednom místě. Každý stánek nabízí něco jiného, takže si můžete dopřát chutě z celého Španělska, od iberské šunky, přes čerstvé mořské plody, až po výběrové sýry. Mercado de San Miguel je skvělým místem pro ty, kteří rádi ochutnávají nové věci a chtějí si vyzkoušet různorodou nabídku za dostupné ceny.

Madrid je městem skvělých kulinářských zážitků

Madrid je město plné skvělých kulinářských zážitků, ať už hledáte tradiční španělské tapas, japonský ramen nebo směs chutí z celého světa. Díky pestré nabídce restaurací a bister můžete objevit nová místa, kde se dobře a levně najíte, a přitom si užít autentickou atmosféru tohoto nádherného města.