Pagani Utopia: sen se stal skutečností

Pagani Utopia: sen se stal skutečností 1

Třetí hyperauto Pagani je odrazem dokonalosti – a na této skutečnosti není nic špatného. Je ambiciózně zpracované, precizně navržené a vyrobené, což z něj dělá „superauto“.

Tento nadčasový luxus nevytváří nikdo jiný než italští výrobci automobilů, kteří jsou známí svým jedinečným stylem. Vyrobení omezeného počtu vozů a jejich unikátní nabídky dělají značku Pagani výjimečnou. Jedná se o její třetí vůz Pagani od roku 1999, ne jen novou variantu, ale zcela nový vůz s pouze 99 kusy. Vůz je nástupcem Pagani Huayra a určen pro ty, kteří milují umělecká díla a starověké dědictví. Ano, slyšeli jste správně, na rozdíl od současného trendu stimulovat vše, od SUV po hyperauta za miliony, se pod krásnou karoserií z uhlíkových vláken neskrývají žádné baterie ani motory a přichází s ohromujícím výkonem a manuální převodovkou. Pokud mluvíme o technických specifikacích (asi u všech modelů Pagani), Utopia je založena na centrálním monokoku (samostatné karoserii). Poskytuje výkon 864 HP (635 kW) při 6000 ot./min. při 18 °C a točivý moment 1100 NM od 2800 ot./min do 5900 ot./min. Má zcela nový 6litrový motor V12 se dvojitým přeplňováním.

Interiér Utopie je silně zaměřen na svou funkčnost, bez retro či moderního nádechu. Jednoduše řečeno, nabízí prostor s italským dědictvím. Pagani Utopia je krásný mix funkčnosti a luxusu. Interiér karoserie je vyroben z červené kůže pokrývající všechny části kabiny, jako je palubní deska, dveře a sedadla, aby skýtal hřejivý a příjemný pocit. Při spoustě kůže a hliníkových prvků je většina dílů pokryta krémově zbarvenými měkkými povrchy, které dodávají příchuť luxusní atmosféry. Nebudete zde mít informační a zábavní systém (infotainment), místo toho 2 systémy klimatizace ve stylu letadla. Jak již bylo zmíněno dříve, interiér Utopie není nabitý technologiemi, takže pokud patříte k těm, kdo se více zajímají o historii a mají rádi nadčasový design, je to vůz pro Vás.

Mluvili jsme o jeho kráse a luxusu, v nichž je Utopia vynikající, ale jak silné je auto? Od vývoje po předběžné testy prošla Utopia více než 50 náročnými nárazovými testy. A právě to dělá vůz Pagani Utopia nadčasovým.