Všichni určitě znáte nejznámějšího mafiánského bosse všech dob, Al Capona, který krvavě vládl městu Chicago jako boss všech bossů (Cappo di tutti Cappi) od roku 1924 do roku 1931. Za období jeho vlády přišlo o život okolo 500 gangsterů. Díky prohibici na alkohol vyhlášené v roce 1920 tzv. Voldsteadovym zákonem byl zisk z pašování a tajné výroby alkoholu kolem dnešních 320 milionů dolarů!
Snad nejznámějším a nejkrvavějším činem je pověstný masakr na den svatého Valentýna, kdy jeho muži doslova popravili 8 členů konkurenčního gangu v jejich vlastním tajném skladu na alkohol. Zajímavostí zůstává, že Caponeho komando bylo oblečené v policejních uniformách a okolní svědci, myslíc si, že jsou to opravdoví policisté, jim dokonce začali tleskat.
Nebyly to vraždy, ani pašování. Byli to daně, které ho v roce 1931 konečně dostali za mříže. Jeho katem však nebyl člověk, ale nemoc. Díky neplacení daní byl odsouzen na 11 let vězení. V roce 1947 byl z vězení propuštěn. Zemřel doma na syfilis a těžký zápal plic. Místo šéfa Chicagské mafie zůstalo definitivně volné, i když nástupce, či vlastně zástupce, byl potřebný již od roku 1931.
Krátký čas zaujal toto místo jeho zástupce Frank Nitty, avšak po nátlaku ze strany soudů a policie (hrozil mu vysoký trest za mřížemi) spáchal sebevraždu. Na prázdné místo usedne mafián Tony Accardo (1910- 1992), nazývaný také „Velký tuňák“, který na „Chicagské trůnu“ zůstane až do roku 1957. Přezdívku „Velký tuňák si vysloužil díky chycení velkého tuňáka na jedné ze svých oblíbených činnosti- rybolovu .
I když se situace v Chicagu změnila a příjmy mafie se museli obrátit jiným směrem (alkohol byl znovu legalizován), poměry se nezměnily. Accardo vlastní téměř všechny restaurace, prádelny, je dovozcem alkoholu, zboží, jen jeho firmy vyvážejí smetí z Chicaga. Samozřejmě se platí i za ochranu. Ten, kdo nechce spolupracovat, skončí buď z těžkými zraněními v nemocnici nebo na dně Michiganského jezera. Accardo se chová téměř jako jeho předchůdce, Al Capone. Příkladem je získání informační společnosti Continental Press Service, jejíž chtěl být společníkem. Její ředitel, James Ragen, však odmítne, a proto je i přes snahu policie o jeho ochranu zavražděn.
Na rozdíl od Al Caponeho, jehož usvědčily a zavřeli do vězení, Tony Accardo cítil, že i kolem něj se stahuje smyčka zákona, a proto se ve správný čas vzdá svého postu a žije poklidným životem ve své vile v Barrington Hills jen kousek od Chicaga. Umírá v klidu ve své vile v roce 1992 ve věku 82 let.