Kodaňské letiště se stane prvním letištěm na světě vybavené brýlemi Google Glass

Kodaňské letiště se stane prvním letištěm na světě vybavené brýlemi Google Glass 1

Je to, prý, další velký technologický krok vpřed, který nám kromě mobilů a tabletů způsobí převrat v našem každodenním životě. Od chvíle co se Google Glass dočkali představení, je tento vynález považován za budoucnost mobilní technologie.

Zatímco si inteligentní brýle dopřálo jen pár jednotlivců, počátkem tohoto měsíce se brýle staly součástí vybavení dvou pracovníků kodaňského letiště. Ti měli za úkol zjistit potenciál inteligentních brýlí a jejich využití leteckém průmyslu.

Operační tým letiště vyhlásil celý projekt za úspěšný. Pomocí brýlí dokázali dohlížet na 62 tisíc cestujících, kteří denně projdou komplexem čtyř terminálů. Kromě minimalizování spotřeby papíru se zvýšila úroveň letištních služeb, rychlejší vyřízení ztracených zavazadel, přidělování bran až po detailně prognózy cestujících. Pracovníci si pochvalovali hlavně funkci Google Translator, který jim pomohl v různých situacích překonat jazykovou bariéru.

Letiště v Kodani ve spolupráci s technologickou společností SITA bude pokračovat v testování inovativní technologie, díky které by měly letištní služby zvýšit na bezkonkurenční úroveň. Tím se kodaňská letiště stane prvním letištěm na světě vybavené brýlemi Google Glass. Pro ještě plnohodnotnější využívání brýlí je třeba vyřešit otázky týkající se lepšího a rychlejšího skenování, životnosti baterie a přehřívání.

Brýle Google Glass jsou pro veřejnost dostupné od května a jejich cena se pohybuje na úrovni $ 1500 dolarů (1100 €).