Tyto High – End reproduktory Martin Logan stojí tolik jako Mercedes Benz CLS

Tyto High - End reproduktory Martin Logan stojí tolik jako Mercedes Benz CLS 1

Martin Logan Neolith jsou elektrostatické high-end reproduktory. Jsou vznešené a krásné. Při své výšce 190 cm váží působivých 174 kg. Neolith je síla, kterou je třeba zažít na vlastní uši! Reproduktory se pyšní lesklou, červeně Rosso Fuoco barvou a velkým, průhledným elektrostatickým panelem Neolith. I díky němu spadají do exotické ultra-high-end třídy.

Při poslechu dvojice těchto reproduktorů je slyšet plnou sílu díla „Svěcení jara,“ od Igora Stravinského. 107 decibelů je vrchol, které tyto reproduktory zvládají a zvládají je s přehledem. Nenechají nikoho na pochybách o tom, že jde o vrchol luxusu a sen všech audiofilů. 107 decibelů je opravdu nahlas, ale při poslechu není patrná žádná vibrace a zkreslení zůstává na velmi nízké úrovni. Poslouchat Neolith nahlas, jedním slovem neobtěžuje. Rozlišení je vynikající, a pokud toužíte po maximálních detailech, budou pro vás tyto reproduktory správnou volbou. Velké reproduktory nabízejí mnohem lepší a realističtější zážitek než reproduktory menší.

Obrovské zvukové pole těchto reproduktorů zaplaví celu místnost. Se zavřenýma očima nezpozorujete, ze které strany zvuk přichází. V případě reproduktorů Neolith se šíří z každé strany. Ve zvuku jste ponořen, nakolik ten vás obklopuje.

Basový výkon poskytuje jeden přední (30,4 cm) a jeden zadní (38,1 cm) reproduktor z uhlíkových vláken a hliníku. Tyto dva basové měniče pracují s frekvencemi od 250 Hz dolů, frekvence od 250 Hz až 22.000 Hz má na starosti zakřivený (122 x 56cm) elektrostaticky panel. Tato technologie se používá od roku 1983 ve všech elektrostatických reprosoustavách Martin Logan. Panel reproduktorů Neolith, je však nejpokročilejším a největším z nich. Celý, přední a zadní povrch masivního elektrostatického panelu vyzařuje zvuk. To je jeden z důvodů, proč se zde setkáváme s mnohem nižším zkreslením než v případě klasických reproduktorů. Webové stránky Martin Logan nabízejí podrobné vysvětlení, jak elektrostatický panel funguje.

Dokonce i jedno povrchní poslouchání reproduktorů Martin Logan Neolith odhalí jejich kvalitu, mimořádné schopnosti a brutální výkon. Neolith se řadí se pár dalšími reproduktory do nejvyšší, referenční kategorie. Jejich cena byla v USA stanovena na 80.000 USD a s jejich výrobou se počítá začátkem roku 2015.