Kolik sexu měli papežové?

Kolik sexu měli papežové? 1

Kdysi to bylo pořádně drsné a pořádně pikantní! Hříchy pod křížem nebyly žádnou novinkou a občasné rozptýlení jako z knihy Umberta Eca se přihodilo i nejvyšším. Podívejme se na historické hříšníky! Chlap zůstane chlapem … i přes celibát.

250px-GiovanniXII

Jan XII.
Jak udělat kariéru ve středověku? Úspěšný chlap se jednoduše stane papežem – v osmnácti! Samozřejmě, hormony s ním házeli ze strany na stranu, a tak to i vypadalo. Kolegové kněží na něj sepsali petici, v níž napsali o všech jeho hříších během jeho éry 955 – 964. Vyvolával démony (jako každý puberťák), byl žhář a chorobný gambler, zabíjel a mrzačil lidi (to už puberťáci nedělají) a aby toho nebylo málo, pořádně provětral peřiny. V petici stálo, že proměnil papežský dům na bordel! Užil si to s mnoha ženami, včetně dvou vdov, vlastní neteře a dokonce protáhl i přítelkyni svého otce. Nakonec ho při sexu i trefil šlak a zemřel jako dvacátník. Existuje i teorie, podle níž ho při tom přistihl jeden z manželů papežových milenek a rovnou to s ním skoncoval.

 

Pope_Benedict_IX

Benedikt IX.
Grupáč s papežem? No proč ne! Benedikt IX. se takto prezentoval v letech 1032 až 1048. Samozřejmě, vždy lze tvrdit, že šlo pouze o nepřející kolegy, kteří na něj donášeli. Papežem se stal jako dvacetiletý, protože byl synovcem předchozího. Vraždy, znásilnění, orgie, ba dokonce bestiality … City ho ovládly více než Anakina Skywalkera, i on dal přednost manželství před morální kariérou. Jen trochu jiným způsobem. Papežské místo prodal kmotrovi za 680 kilogramů zlata.

 

 

 

PopeAlex_VI_1492_Best

Alexander VI.
V letech 1492 až 1503 již doba pokročila. Alexander VI. si tak udělal vlastní Playboy vilu. Hédonismus, sex, milenky … Jen občas se trochu podjely, a tak měl příliš mnoho dětí. A to by si člověk řekl, že s koncem středověku se to zlepší. Asi se řídil známým rčením „středověk neskončil, středověk trvá“.

 

 

 

 

 

Pope_Julius_II
Julius II.

V krátkém čase 1503 až 1513 stihl zplodit dvě dcery, oficiálně se však ví jen o jedné jménem Fellice della Rovere. To je však jen minimální číslo proti množství milenek. Ba co víc – tomuto zachutnala i druhá strana. V roce 1511 čelil obvinění, že si to rozdal s chlapem. Mimochodem, pověřil Michelangela výmalbou Sixtinské kaple. I takto vypadaly pikantní dějiny papežství.