KOUZELNÉ EVROPSKÉ LYŽAŘSKÉ MĚSTEČKA, O KTERÝCH JSTE PRAVDĚPODOBNĚ NIKDY NESLYŠELI

KOUZELNÉ EVROPSKÉ LYŽAŘSKÉ MĚSTEČKA, O KTERÝCH JSTE PRAVDĚPODOBNĚ NIKDY NESLYŠELI 1

V Evropě i všude ve světě lze nalézt množství výjimečných zimních středisek, které nabízejí skvělé lyžařské zážitky. Jisté evropské městečka v alpských regionech však mají své kouzlo, které objevilo jen málo návštěvníků. Vůbec však nevynikají okázalostí či popularitou – jejich silnými stránkami jsou izolovanost a malebnost.

Na rozdíl od velkých lyžařských středisek nabízejí pohádkovou atmosféru, útulnost soukromých dřevěných chatek, klidné ulice bez aut a dokonalý útěk před velkými davy. Tyto malebné lyžařské lokality nejsou sice světově známé, avšak v nich kýžený relax, jaký nedosáhnete nikde jinde.

Priesteregg, Rakousko

Oblast Priesteregg, která se nachází v rakouském městečku Leogang, ukrývá malé podhorské chatky. Tato chatová oblast schovaná před civilizací leží na plošině s výhledem na vrch Leoganger Steinbirge. Kouzlo této lokality bylo dlouhou dobu bez povšimnutí chráněny před zraky lyžovaní chtivých turistů, dokud Hubert a Renata Oberlanderovci pod horami nepostavili 16 luxusních dřevěných chatek.

Na pohled působí tyto chatky postavené z 200-letého rakouského dřeva zcela obyčejně. Uvnitř však najdete útulné zařízení s nádechem luxusu a hřejivým krbem uprostřed. V každé chatce o rozloze 150 metrů čtverečních se nachází nekonečný bazén, finská sauna s parními lázněmi a obrazovka pro sledování filmů v 3D kvalitě. Lyžařský areál Leogang Saalbach-Hinterglemm je od chatové oblasti vzdálený jen pár kilometrů a nabízí širokou škálu zimních sportů. Nikdo vám však nebude mít za zlé, pokud se rozhodnete užít si dobrou knihu v útulném prostředí horské chaloupky. 🙂

Saas-Fee, Švýcarsko

Horská vesnička Saas-Fee je známá tím, že na jejím území platí zákaz vstupu aut se spalovacím motorem, proto jsou její cesty obvykle prázdné. Majitelé aut jsou povinni svých čtyřkolových oře odparce na speciálně vyhrazeném parkovišti. Povolený vstup mají menší vozidla s elektrickým pohonem. Městečko působí jako zamrzlé v čase – cesty lemují farmářské ohrady a tradiční chaloupky staré několik stovek let. Do městečka vnáší luxus hotelový resort The Capra, který nabízí soukromé chatky a hotelové pokoje.

Kromě čistého horského vzduchu se Saas-Fee proslavilo spolehlivými sněžnými podmínkami, jaké nikde jinde v Alpách nenajdete. Díky tomu v tomto regionu trvá lyžařská sezóna déle než obvykle. Tamní příznivý terén je vhodný zejména pro začátečníky, potěší však i milovníky cross-country lyžování. Ti si mohou vychutnávat úchvatné výhledy na zasněženou krajinu během zdolávání 25 kilometrů dlouhých chodníčků v Saas Valley. Pokud ve vás dřímá dítě, určitě vás potěší sněžné tobogany s délkou 914 metrů v areálu střediska.

Le Miroir, Francie

Daleko od přeplněných francouzských středisek sídlí Le Miroir, lokalita jako stvořená pro dobrodruhy, kteří chtějí zažívat skutečné zimní dobrodružství. Oblast je ukrytá hluboko v horách před množstvím drahých hotelů světového kalibru, které se nacházejí v regionu francouzských Alp Tarentaise. Na Le Miroir se více hodí pojmenování malá usedlost. I přes své rozloze však oplývá sofistikovaností.

Nejbližší resort Sainte-Foy nabízí lyžování s 15 dráhami a nachází se zde jedna z nejdelších lyžařských drah na světě. O váš komfort se postará luxusní Chalet Pelerin patřící pod Eleven Experience, společnost, která se zaměřuje na zprostředkování dobrodružných zážitků s puncem exkluzivity. Objekty Chalet Pelerin se mohou pochlubit finskými saunami, vnitřním solným bazénem, ​​ale i soukromými šéfkuchaři, kteří vám připraví vše, na co jen pomyslíte – od pizzy až po fondue. Nezapomenou vám přitom naservírovat kvalitní francouzské víno.