KRÁLOVSKÁ ROMANTIKA: UŽIJTE SI POBYT NA ZÁMKU, NA  KTERÉM SVÉ LÍBANKY TRÁVIL JINDŘICH VIII.

KRÁLOVSKÁ ROMANTIKA: UŽIJTE SI POBYT NA ZÁMKU, NA  KTERÉM SVÉ LÍBANKY TRÁVIL JINDŘICH VIII. 1

Hledáte ideální místo pro vaši další dovolenou snů? Možná právě zámek, ve kterém trávil své líbánky anglický král Jindřich VIII. – dnes kouzelný luxusní hotel – nadmíru splní vaše očekávání. Ačkoli je zámek momentálně k prodeji, stále máte šanci užít si v něm několik romantických chvil s vaší polovičkou.

Zámek Thornbury se nachází v idylickém anglickém hrabství Gloucestershire. Původní stavba nemovitosti se datuje do 10. století a od té doby se v něm vystřídalo mnoho majitelů i panovníků. Thornbury však vždy neměl takovou podobu honosného zámku, jak ho můžeme vidět dnes. Podobu mocné tudorovské pevnosti mu dal až v 16. století Edward Stafford, Vévoda z Buckinghamu. Krátce na to, jak zámek zrekonstruoval byl však popraven za zradu a Jindřich VIII. tak mohl získat honosnou pevnost do svého vlastnictví. Zámek se stal součástí obrovského královského majetku.

Romantika v podání anglického krále Jindřicha VIII.

Po svatbě s Annou Boleynovou se Jindřich VIII. rozhodl strávit romantické líbánky na zámku Thornbury. Nemovitost dlouhá léta patřila pod kontrolu britské královské rodiny, dokud se na trůn neposadila Alžběta I., která zámek vrátila potomkům Vévody z Buckinghamu. Po navrácení původním majitelům zámek upadl do havarijního stavu. Kolem roku 1850 byl částečně opraven a začal se opět využívat na běžné účely.

Dnes je z královského zámku velkolepý luxusní hotel, nabízející 28 pokojů. Tudorovská architektura v něm byla současnými majiteli zachována až do dnešních dob a jeho design věrně napodobuje zařízení dávné éry. Kromě autentické architektury v žádné pokoji nechybí nádherné postele s nebesy. Hotel disponuje vlastní restaurací a nachází se v něm také obřadní síň, kde si můžete se svou polovičkou říct své „ano“. Pokud si však chcete užít první dny manželství v soukromí, hotel je skvělým místem pro nezapomenutelné medové týdny.Umíte  si představit hezčí svatební destinaci s kouzlem historie?