La Ferrari Aperta – vyprodané ještě před svým debutem

La Ferrari Aperta - vyprodané ještě před svým debutem 1

Na podzim tohoto roku bylo na autosalonu v Paříži představeno nové hybridní hypercar od Ferrari. Stalo se tak při příležitosti 70. výročí automobilky.

Laferrari Aperta je spider s otevřenou střechou, který se zaměřuje na zvláštních klientů a sběratele. Takoví zákazníci obvykle nechtějí žádné kompromisy, co se radosti z jízdy pod širým nebem týká. Malá výrobní série 150 vozidel mluví za všechno. Nicméně pokud byste chtěli jednu Aperto vlastnit, je už pozdě. Mluvčí Ferrari řekl: „Aperta se na základě pořadníku vyprodala za rekordně krátkou dobu.“

Hypercar se na výstavě v Paříži prezentovalo v hlubokém černém laku s červenými proužky na kapotě a náraznících. Podobná barevná schéma dominovala i uvnitř, kde byla černá barva zkombinovaná s červenými akcenty na sedadlech. Aperta dostala do vínku střechu vyrobenou z textilu a uhlíkových vláken. Celkově je systém navržen tak, aby nebylo slyšet žádné vibrace ani při rychlé jízdě. Kromě toho odebrání střechy ovlivnilo celkový design vozu pouze minimálně. Díky rozsáhlým úpravám ve struktuře skeletu byla dosažena stejná tuhost a pevnost karoserie, jakou má kupé.

Pod kapotou Aperto vrní stejný 6,3 litrový V12 motor jako ve verzi kupé. Ten je uložen ve středu a doplňuje ho elektromotor na přední nápravě. Celkový výstup soustavy je 708 kW a 900 Nm točivého momentu. Maximální rychlost je přes 350 km/h a zrychlení z 0-100 km/h na úrovni za méně než tři sekundy.

Laferrari Aperta je 4702 mm dlouhé a 1992 mm široké hypercar s rozvorem 2650 mm. K dispozici je aktivní aerodynamika v podobě pružného předního difuzoru s propracovaným podvozkem, jakož i aktivní zadní spoiler s difuzorem. Pokud jde o cenu, ta je do značné míry irelevantní, nakolik se už všech 150 kusů stihlo vyprodat. Každý jeden z kupujících musel ze své kapsy vytáhnout více než 2 miliony EUR.