Land Rover v Ženevě představí exkluzivní dvoudveřový model

Limitovanou edici 999 kusů budou montovat ručně, odkazovat má na původní Range Rover.

GAYDON. Britská automobilka se rozhodla oslavit své sedmdesáté výročí ve velkém stylu. Rok 2018 teprve začal a už jsme se dočkali třetí novinky.

Po limitované edici Land Rover Defender Works V8 přichází další model, který také vznikne pouze v omezeném počtu. Je jím Range Rover SV Coupé -luxusní dvoudveřové SUV-kupé.

Nepůjde však o SUV s klesající střechou, jakou používá BMW X6 nebo Mercedes-Benz GLC Coupe. Tento Range Rover si zachová tradiční hranaté tvary.

Oproti běžným SUV však bude mít o jeden pár dveří méně. V kombinaci s typickým tvarem by měl odkazovat na původní Range Rover z roku 1970, který se poprvé světu představil právě v dvoudveřové verzi.

Vyrábět se bude v anglickém Warwickshire, kde sídlí divize Special Vehicle Operations. Ta se specializuje na ty nejluxusnější a nejvýkonnější vozy Jaguar a Land Rover, na svědomí má například Jaguar XE SV Project 8 .

Z Range Roveru SV Coupé se vyrobí pouze 999 kusů, každý z nich bude montován ručně. Cena zatím známa není, stejně ani finální podoba. Zatím jsme se dočkali pouze jedné fotografie interiéru s odlišnou barvou předních sedadel. Premiérově se dvoudveřový Range Rover světu ukáže 6. března na autosalonu v Ženevě.