Lexus představil úžasný koncept sportovní jachty

Lexus představil úžasný koncept sportovní jachty 1

Největšímu světovému výrobci automobilů jde karta. Kromě toho, že se automobily značek Toyota a Lexus dobře prodávají, přichází výrobce s novými, odvážnými kreacemi.

Akio Toyoda, který je současným prezidentem Toyota Motor Corporation, osobně představil koncept nové sportovní jachty, kterou na Miami Beach krátce pilotoval. 13 metrů dlouhá sportovní jachta byla navržena designéry Lexusu pod dohledem oddělení Toyota Marine. Postavili ji Marquis Yachts of Pulaski, Wis.

Toyoda, který šéfuje luxusní divizi automobilů Lexus, odsouhlasil vývoj jachty před dvěma lety. Podle jeho slov jde o způsob, jak podporovat „Lexus životní styl“. Dvojité V-8 benzínové motory produkují celkem 950 koní a umožňují maximální rychlost 80 km / h. Motor je založen na výkonném agregátu z nového kupé Lexus LC 500. Tlačítko „turbo-boost“ u kormidla přidává okamžitě 1 000 otáček za minutu, což způsobuje nevídané zrychlení.

Lexus LC 500 dostane v roce 2017 více výkonu

Trup lodi je vyroben výhradně z plastu, vyztuženého uhlíkovým vláknem. Je proto asi o 40 procent lehčí než trupy vyrobené z laminátu. 7-palcový dotykový displej uprostřed volantu umožňuje kontrolu nad navigací a zábavním systémem lodě. Žádná loď této velikosti nebyla nikdy předtím tak sofistikovaná, jak tato. Vše je o dotykovém ovládání, takže systémy lze ovládat i pomocí iPadu. Takový systém ovládání byste na jiných superjachty hledali velmi dlouho.

Designové prvky jachty byly inspirovány značkou supersportovních automobilů LFA. Přední část je velká s agresivním tvarem, vnější linie nemají žádné ostré hrany a plynou hladce od zadku až k přídi. Sedadla lemují boky kokpitu, přičemž poskytují prostor až pro 8 cestujících. Jejich forma je funkční a jejich tvar umožňuje hostům, aby seděly naproti sebe. Interiér připomíná společenskou místnost, s kouřovými skly na stěnách, pruhovanou skleněnou podlahou a dlouhou pohovkou z bílé kůže.