Audemars Piguet Royal Oak Perpetual Calendar s měsíční fází bez korekce na 125 roků a 317 dní

Audemars Piguet Royal Oak Perpetual Calendar s měsíční fází bez korekce na 125 roků a 317 dní 1

Perpetual Calendar je často sběrateli hodinek vyhledávaná komplikace. Takové hodinky zprostředkovávají množství informací a když se k tomu přidá dokonalá konstrukce, moderní technologie a materiály spolu s perfektním řemeslným zpracováním vznikne umělecké dílo. Jedním z nich je nový model Royal Oak Perpetual Calendar značky Audemars Piguet vznikající celkem ve 4 různých provedeních, dvě ve zlatě a dvě v nerezavějící oceli.

V hodinkách byl pro indikaci měsíční fáze použit avanturin a její konstrukce je tak přesná, že nepotřebuje zásah do nastavení plných 125 let a 317 dní.

Pouzdro hodinek má 41 mm v průměru a strojek má na výšku pouhých 4,31 mm. Neuvěřitelné číslo při představě kolik různých dílů obsahuje. Je jich celkem 374 a dohromady tvoří mechanický strojek AP 5134 s oboustranným automatickým nátahem s rezervou chodu 40 hodin.

Hodinky vám oznámí jaký je den, datum, měsíc, přestupný rok, ale také kolikátý je týden v roce.

Samozřejmostí značky Audemars Piguet jsou dokončovací ruční práce na hodinkách a zdobení dílů strojku i leštění jejich zkosených hran.

Stanovená cena pro model Audemars Piguet Royal Oak Perpetual Calendar z nerezavějící oceli je 60.900 $, pro zlatou verzi 95.700 $.