LG přináší do obývacího pokoje špičkové umění s televizory OLED Objet Collection

LG přináší do obývacího pokoje špičkové umění s televizory OLED Objet Collection 1

S konáním milánského týdne designu se společnost LG spojila s nizozemskou lifestylovou značkou Moooi, aby představila řadu špičkových televizorů. Kolekce OLED Objet obsahuje dva modely navržené tak, aby se staly uměleckými středobody obývacího pokoje.

Jak bylo možné vidět na snahách o rozbití formy mimo jiné od společností Samsung Bang & Olufsen, televize do obývacího pokoje nemusí být nutně nudné ploché desky. A tak je to i s televizory Easel a Posé od LG. 65 palcový Easel navržený tak, aby byl sám o sobě uměleckým dílem i centrem domácí zábavy, by pravděpodobně nevypadal příliš nepatřičně ani v uměleckém ateliéru, kdy se mírně opírá o zeď v dokonalém pozorovacím úhlu 5°. Stylový televizor byl přitom poprvé představen koncem loňského roku, před CES 2022, a společnost LG říká, že kombinace technologie OLED evo (která byla navržena tak, aby snížila jas obrazovky), AI procesoru a9 Gen5 a algoritmů pro vylepšení obrazu povede k „ vynikající čistotě, detailu, kontrastu a barvám, takže obrázky budou prakticky vyskakovat z obrazovky“. Televizor se může pochlubit vestavěným 4,2kanálovým zvukovým systémem, který má 80 W zvuk „jako v kině“ a je dodáván s vyměnitelným látkovým krytem od dánské firmy Kvadrat. Lze jej dodaným dálkovým ovladačem vysunout nahoru a částečně zakrýt obrazovku mezi sledováním, což umožňuje přístroji, který je dominantou místnosti, nabízet další funkce životního stylu, jako je audio přehrávač či digitální hodiny, nebo zobrazovat sbírku obrázků vesmíru/přírody v režimu galerie.

Druhým členem řady OLED Objet je model Posé ve variantách 42, 48 a 55 palců. LG říká, že také tento televizor těží z ohromující technologie OLED evo a byl navržen s neutrálními barvami a zaoblenými hranami pro snadné umístění v každém obývacím pokoji, zatímco integrovaný systém správy kabelů by měl pomoci skrýt kabely pro čistý vzhled. Když televizor nepoužíváte ke sledování pořadů nebo filmů, lze jej nastavit do režimu galerie, ve kterém bude zobrazovat digitální umělecká díla nebo fotografie.

„Tyto charakteristické televizory se odlišují od běžných televizorů jedinečnými tvarovými faktory a povrchovou úpravou a pravděpodobně osloví spotřebitele, kteří chápou a oceňují hodnotu skutečných inovací,“ řekl Park Hyoung-sei ze společnosti LG.

Kolekce LG OLED Objet má být představena na Salone dei Tessuti v Miláně od 7. června, před uvedením v Evropě a na dalších vybraných trzích ve III. čtvrtletí. Další podrobnosti a ceny nejsou v tuto chvíli k dispozici.