18 atrakcí a aktivit na Kanárských ostrovech

18 atrakcí a aktivit na Kanárských ostrovech 1

Kanárské ostrovy jsou součástí Španělska, ale leží blíže Africe než Evropě. Ostrov Fuerteventura je vzdálen jen 160 km od severozápadního pobřeží Maroka, takže zdejší pláže jsou tvořeny navátým pískem ze Sahary. Zdejším jazykem je španělština, ale turisty může překvapit specifický charakter a kultura ostrovů, které se liší do pevninského Španělska. Jinými slovy, nečekejte zde býčí zápasy nebo flamenco, zato spoustu dalších turistů, především na ostrovech Tenerife a Gran Canaria, kde se nacházejí proslulé pláže. Neexistuje vysloveně nevhodná doba pro návštěvu ostrovů, protože díky své poloze (v místě, kde se setkává tropická a subtropická zóna) mají téměř ideální klima se stálým jarem a teplotami kolísajícími během roku jen o 14 °C. Kanáry jsou odedávna oblíbeným cílem turistů ze západní a severní Evropy, takže ve většině restaurací, hotelů a obchodů se domluvíte anglicky nebo německy. Na celkem 7 ostrovech najdete značné množství možností aktivit, od vodních sportů a túr po pěších stezkách až po moderní umění a prohlídky památek v půvabných koloniálních městech. I kdy je každý ostrov jiný, společný mají vulkanický původ, kterému vděčí za některé z charakterických přírodních atrakcí. Největší 4 ostrovy – Tenerife, Lanzarote, Fuerteventura a Gran Canaria – nabízejí pozoruhodné vulkanické prvky, z nichž 2 představují národní park. Na ostrovech jsou 3 lokality na seznamu UNESCO. Zde uvádíme přehled hlavních atrakcí a aktivit na Kanárských ostrovech.

18 atrakcí a aktivit na Kanárských ostrovech 2

Národní park Teide, Tenerife

Třetí nejvyšší vulkán světa Teide (3718 m) se nachází na kanárském ostrově Tenerife. Národní park Teide (UNESCO) se vztahuje na sopku-horu, přičemž výlet do jejího rozlehlého kráteru představuje zlatý hřeb návštěvy Kanárských ostrovů. Za okrajem kráteru leží kaldera, dno kráteru o průměru 19 km, a jízda zdejší pustou měsíční krajinou připomíná cestu do nitra Země. Kráter je pozůstatkem mnohem větší hory, která při výbuchu před asi 3 mil. let přišla o svůj vrchol a zhroutila se do sebe. V některých místech po ní zbyly stěny tyčící se do výšky až 457 m nad dnem kráteru. Návštěvnické centrum El Portillo je vhodné místo, odkud můžete začít; najdete zde malé muzeum s interaktivními expozicemi ukazujícími, jak vznikají sopky, a seznamujícími s prostředím kráteru. Venku pak najdete cestu vedoucí botanickou zahradou, která je vybavena štítky, aby návštěvníci poznali rostliny, které v parku uvidí. Pokud si budete přát spatřit kráter z výšky s výhledy do daleka, vydejte se na kužel Teide lanovkou (Teleférico); jedná se o novější vulkanický vrcholek, který se vytvořil nad obřím kráterem poté, co se původní vrchol sesunul. Výhledy z lanovky jsou sice fantastické, ale nedají se srovnávat se zážitkem jízdy po dně kráteru, kde můžete vidět rozmanité zbytky vulkanické aktivity: lávová pole, změť ostrých černých lávových balvanů, duny z lávových oblázků a výčnělky z kamene červené, modré, žluté a černé barvy. Zastávky na různých místech jsou vybaveny tabulkami v angličtině popisujícími flóru a faunu a vysvětlujícími krajinu; k nejvýznamnějším místům vedou vyznačené stezky.

Royal Hideaway Corales Beach 5* (adults only)akční nabídka ubytování zde

.

Národní park Timanfaya, Lanzarote

18 atrakcí a aktivit na Kanárských ostrovech 3

Ostrov Lanzarote má mnohem novější vulkanickou historii než Tenerife – kataklyzmatické erupce, které pokryly většinu ostrova roztavenou lávou a vulkanickým popelem, naposledy proběhly v letech 1730 a 1736. Série erupcí trvající 7 ket pohřbila 11 vesnic a vyhnala obyvatelstvo z ostrova, který přitom dříve představoval zahradu Kanárských ostrovů. Když erupce ustaly, zemědělci se vrátili a objevili nové inovativní způsoby, jak kultivovat části své země pokryté popelem. Nejdramatičtější vulkanická krajina včetně aktivní sopky je dnes chráněná a spadá do Národního parku Timanfaya (UNESCO). Lokalitu musíte vidět, abyste uvěřili: obrovské úseky ponurého terénu s víry ztuhlé lávy, popraskanými působením další tekuté lávy, která se stále pohybuje pod povrchem. Abyste viděli celý park, zamiřte do návštěvnického centra Islote de Hilario na vrcholu vulkanického vulkanického kužele, kde správci parku předvádějí, jak obrovský je žár přímo pod Vašima nohama: suchý kartáč hozený do praskliny okamžitě vzplane a voda nalitá dovnitř trubkou vyletí zpátky coby vařící gejzír. Ve zdejší restauraci si můžete dát kuře, které jste mohli předtím vidět grilovat nad horkem vycházejícím z podzemní sopky. Najdete zde také další vulkanické divy, jako je zřícený kráter, který tvoří pláž v zátoce, kde je možné najít polodrahokamy, mořské jeskyně vytvořené vulkanickými tunely a červené duny vulkanického popela.

Kanárské ostrovy Fuerteventura a Lanzarote

Pláže na ostrově Gran Canaria

Jižní pobřeží ostrova Gran Canaria tvoří téměř nepřetržitý sled krásných pláží se zlatým pískem. Mezi pláží Playa de San Agustin na západě a rybářskou vesnicí Puerto de Mogán na východě naleznou milovníci slunce hned 6 velkých plážových resortů. Největší z nich je Maspalomas s možná nejoblíbenější pláží na ostrově. Spatříte zde spoustu barevných slunečníků a v pozadí pláže promenádu s řadou restaurací, kaváren, obchodů a možností zábavy. Zdejší plážová scéna patří k nejrušnějším v kterékoli denní i noční době. Na jednom konci se nachází chráněná rezervace s obřími písečnými dunami sahající ve vrstvách až do moře. Kopce z písku navátého větrem se zvedají nad plážemi, kde jsou duny vysoké až 12 m stále přetvářeny a modelovány mořem a větrem. Můžete se zde procházet celé hodiny a obdivovat jejich pustou krásu, ale exotičtější zážitek představuje výlet mezi duny na velbloudu. Metropole Las Palmas nabízí několik vynikajících pláží, včetně pláže Las Canteras se širokým písčitým břehem a mírnými vodami díky přírodnímu vlnolamu tvořenému vulkanickou skálou. Součástí pláže je lokalita pro hloubkové potápění. La Playa Jinamar je malá pláž s tmavým pískem a s mírnými vlnami. Díky čistému teplému moři se u pobřeží nachází oblíbené místo pro potápění, zatímco podmořský park byl zřízen u městečka Arinaga severně od Playa de San Agustin. Potápěčské školy naleznete v Maspalomas, Playa Ingles a na několika dalších místech, a také zařízení pro nejrůznější další vodní sporty, včetně plavby na plachetnici a windsurfingu.

Veintiuno 4* (adults only) – akční nabídka ubytování zde

.

Díla Cesara Manrique, Lanzarote 

18 atrakcí a aktivit na Kanárských ostrovech 4

Výtvarník Cesar Manrique (1919-1992) je vzpomínán nejen kvůli svým uměleckým dílům a architektuře, ale také kvůli své inspiraci a odhodlání, které připsělo k uchování původního charakteru jeho rodného ostrova Lanzarote. Po úspěšné umělecké kariéře v New Yorku a na evropském kontinentu se vrátil v roce 1968 na Lanzarote, kde zahájil kampaň na záchranu Lanzarote před bezuzdným turistickým rozvojem, který zničil mnoho jiných rekreačních destinací. Navedl ostrov na novou ekologicky a kulturně udržitelnou cestu tím, že navrhl a postavil řadu turistických atrakcí, které využívaly a oslavovaly povahu ostrova s jeho sopečnou krajinou, lávovými proudy a tyčícími se útesy. K nim patří jeho vlastní pozoruhodný domov Taro de Tahiche (který zbudoval v sérii podzemních bublin vytvořených lávovými proudy), Jameos del Agua (koncertní sál, bazén a restaurace zbudované v obrovské vulkanické bubině), památník Monumento al Campesino s monumentální moderní skulpturou a galerií řemesel, Mirador del Rio (scénická vyhlídka vysoko nad mořem na severním pobřeží) nebo Jardin de Cactus (skvělá kaktusová zahrada vybudovaná v dřívějším lomu). Také proměnil nepoužívanou pevnost v Muzeum současného umění (Museo Internacional del Arte Contemporáneo) v Arrecife, navrhl krásný hotel Meliá Salinas 5* (jen pro dospělé) v pobřežním městečku Costa Teguise, navrhl značky pro několik dalších atrakcí a vytvořil obří větrné hračky, pohyblivé instalace na křižovatkách silnic na ostrově. Ale především naplnil obyvatele ostrova hrdostí na jejich jedinečnou krajinu a tradice a odhodláním chránit jeho integritu. Některé z těchto atrakcí mají obchod s kvalitními místními řemeslnými výrobky a uměním, což je skvělé místo pro nákup suvenýrů.

Akční nabídka ubytování Maliá Salinas Hotel

Pláže na Tenerife

Tak jako na Gran Canaria i na Tenerife se proslulé pláže nacházejí na slunečném jižním pobřeží ostrova. K nejrozvinutějším z nich, se spoustou letních sídel, hotelů, restaurací a sportovních příležitostí, patří Playa de Las Vistas se zlatým pískem a zaměřená na rodiny s dětmi, a pak luxusní enklávy kolem Playa del Duque na Costa Adeje na západě. Na druhé lokalitě naleznete možnosti nakupování, luxusní spa, golfová hřiště, windsurfing, jízdu na vodním skútru a další aktivity. Řetězec pláží končí u obce Puerto de Santiago a skalní formace Los Gigantes na pozoruhodném místě pod vysokými útesy. Menší přírodní pláže s tmavším pískem najdete po celém pobřeží východně od města Los Cristianos až k městu El Medano. Pláž El Medano je přední místo pro surfování, ale je příliš větrná na příjemné opalování nebo plavání. Dále na západ najdete krásné menší pláže Playa Santiago a Playa de la Arena, chráněné skalnatým mysem a ležící pod zeleným parkem. Adeje je luxusní resort s možnostmi nakupování, luxusním spa, golfem, windsurfingem, vodními skútry a dalšími aktivitami. Možná nejlepší pláž pro rodiny s dětmi je Playa de las Teresitas hned u metropole Santa Cruz. Její mírně se svažující zlatý písek (pocházející ze severní Afriky) je chráněn umělými bariérovými útesy, takže je ideální pro děti a plavce a postrádá silný příboj, který se projevuje na jiných plážích.

 

Pláže na ostrově Fuerteventura

Kilometry pláží na ostrově Fuerteventura jsou téměř prázdné a i většina těch s dobře vybavenou turistickou infrastrukturou jsou bez davů. Pláže na severovýchodě ostrova často bývají větrné, zatímco na severních plážích bývá silný příboj – ten samozřejmě přeje surfařům, kteří zde najdou vlny patřící k nejlepším v Evropě. Corralejo, rybářské městečko na severním pobřeží, je centrem surfingu s půjčovnami, školami surfování a silnou kulturou vodních sportů. Playa el Pozo, která nabízí středně velké vlny a bezpečné plavání, je vybavena řadou kiosků, které půjčují vybavení na vodní sporty, lehátka a slunečníky, a několik dalších možností najdete na téměř 16 km dlouhém písčitém pobřeží u Corralejo. Ale je to Playa Sotavento („Pláž v závětří“), díky které získala Fuerteventura pověst ráje pro milovníky pláži. Lemuje celé jižní pobřeží poloostrova Jandia na jižním výběžku ostrova. Můžete si zde najít svůj ráj na téměř 30 km zlatého písku omývaného tyrkysově modrými vodami. I když zde naleznete resorty a turistické enklávy s veškerým vybavením, na zdejší proslulé pláže přitahuje turisty především hojnost prostoru bez davů.

Barcello Castillo Beach Resort 4* akční nabídka ubytování zde

.

Pozorování delfínů a velryb na Tenerife

Atlantik u Tenerife je známý výskytem velryb a delfínů, takže plavba s pozorováním velryb je jednou z nejoblíbenějších aktivit pro rodiny s dětmi na ostrově. Spatřit můžete velryby a hejna dovádějících delfínů, kterých je až 5 různých druhů, při výletu lodí z různých přístavů. Mnoho výletů zahrnuje zastávku v odlehlé zátoce, kde můžete plavat nebo šnorchlovat. K dispozici je výběr plavidel, od moderních plachetnic a katamaránů až po luxusní jachty. Při lodním výletě za pozorováním velryb a delfínů z Los Cristianos budete doprovázeni vyškolenými členy posádky, kteří vám pomohou najít a identifikovat mořské živočichy, které uvidíte. Také se Vám naskytne jiný pohled na horu Tiede a na pobřeží. A pokud jste rádi co nejblíže vody, k dispozici jsou rovněž výlety spojené s plavbou na kajaku nebo s hloubkovým potápěním.

 

Město Santa Cruz de Tenerife

Metropole ostrova Tenerife je rušné atraktivní město, pro které jsou charakteristické některé  vynikající architektonické atrakce. Přední z nich je velkolepá Auditorio de Tenerife, operní a koncertní síň shlížející na moře, kterou navrhl španělský architekt Santiago Calatrava. V koncertním sále se vystupují umělci, dirigenti a orchestry světové úrovně. Kromě toho má Santa Cruz také další kulturní atrakce, jako je Muzeum krásných umění (Museo Municipal de Bellas Artes de Tenerife) s vynikajícími sbírkami, kde spatříte díla španělských, vlámských a kanárských malířů. V pozoruhodném Muzeu přírody a člověka (El Museo de la Naturaleza y Arqueología) se můžete dozvědět více o domorodém obyvatelstvu ostrova Tenerife před příchodem evropských osadníků a o vulkanické historii ostrova. V blízkosti muzea se nachází rušná tržnice Mercado de Nuestra Señora de Africa, což je skvělé místo pro nakupování místních řemeslných výrobků. Santa Cruz je místem, které nabízí nejlepší možnosti nakupování na Tenerife, a také se zde koná nejslavnější akce Kanárských ostrovů, každoroční karneval s okázalými průvody, přehlídkami a výstředními kostýmy.

 

Město Las Palmas de Gran Canaria

Las Palmas de Gran Canaria je slunečné přímořské letovisko se zajímavým historickým dědictvím ze španělského koloniálního období v 15. století. Město bylo založeno v roce 1478 a představovalo první koloniální oporu Španělska při jeho expanzi na západ směrem k Novému světu. Impozantní katedrála Santa Ana z 16. století má gotický interiér s neobvyklými sloupy ve tvaru palem a v jejím jižním křídle je umístěno Diecézní muzeum s bohatou sbírkou náboženského umění a předmětů ze zlata a stříbra. Zajímavé archeologické a etnografické sbírky v Muzeu Kanárských ostrovů (Museo Canario) seznamují s prehispánskou kulturou na ostrově. Casa de Colon z 15. století byl sídlem prvního guvernéra, u něhož Kolumbus pobýval, když byl na cestě do Nového světa. Expozice v muzeu přinášejí podrobnosti o jeho objevech. Dům představuje krásný příklad kanárské architektury se zdobenými dřevěnými balkony, pěkným patiem a monumentálním vchodem. Nestorovo muzeum (Museo Néstor) vystavuje díla Néstora Martina-Fernándeze de la Torre (1887-1938), jednoho z nejproslulejších španělských symbolistických malířů. Muzeum vystavuje jeho obrazy včetně portrétů a krajin, ale také jeho kresby, skici a řemeslné práce. Néstor Museum je součástí Pueblo Canario (Kanárská vesnice) vybudované v idealizovaném „neo-kanárském“ stylu. Jardín Botánico Viera y Clavijo 7 km od Las Palmas je pozoruhodná botanická zahrada s místními druhy rostlin ležící v krásném údolí.

 

Zoologická zahrada Loro Parque, Tenerife

Park Loro je jedna z nejoblíbenějších turistických atrakcí pro rodiny s dětmi na ostrovech a nachází se u města Puerto de la Cruz. Spojují se zde standardy ochrany přírody a zábava, přičemž v parku je možné spatřit přehlídku papoušků patřící k největším na světě, velké delfinárium a obrovské akvárium s tunelem pod vodou: když jím procházíte, nad hlavou Vám proplouvají žraloci a další mořští živočichové. Rozsáhlý park zahrnuje jeskyni s netopýry, džungli s gorilami, rozsáhlý prostor pro tučňáky a různé druhy exotických zvířat včetně tygrů a krokodýlů.

Adresa: Calle San Felipe, Puerto de la Cruz, Tenerife

 

Město San Cristóbal de la Laguna, Tenerife

Půvabné koloniální město je na seznamu UNESCO díky svému mimořádnému kulturnímu dědictví. San Cristobal de la Laguna, pro místní jen La Laguna, je dřívější metropole Kanárských ostrovů. Pěkné historické město nabízí mnoho architektonických klenotů, jako je bohatě zdobená katedrála, renesanční a neoklasicistické kostely a působivá sídla bohatých rodin ze 17. a 18. staletí. Farní kostel Neposkvrněného početí Panny Marie (Iglesia de Nuestra La Concepción) byl zbudován v roce 1496 a upraven v 16. a 18. staletí. Svatostánek má jednoduchou výzdobu a mudejarské kazetové stropy. Dalším významným kostelem je Iglesia de Santo Domingo de Guzmán ze 17. století s detaily ve stylu plateresque na fasádě a bohatě zdobeným mudejarským stropem. Interiér zdobí obrazy od kanárského malíře Cristóbala Hernándeze de Quintany. Historický přehled o regionu Vám pak poskytne návštěva Muzea historie a antropologie, které je umístěno v budově Casa de Lecaro z roku 1593.

 

Městečko La Orotava, Tenerife

18 atrakcí a aktivit na Kanárských ostrovech 5
Playa Jardin

Koloniální město ležící v krásném údolí s banánovníkovými plantážemi nese titul Národní historicko-umělecká lokalita. Historická čtvrť je plná půvabných starých domů, z nichž mnohé mají krásně vyřezávané dřevěné balkony. Nejlepší z nich je Casas de los Balcones z 30. let 17. století, původně domov bohaté koloniální rodiny. Dnes je zde umístěno muzeum a galerie tradičních kanárských řemesel a ručních prací. Vnitřek balkonů si můžete prohlédnout, když vstoupíte do patia plného rostlin. Kostel Neposkvrněného početí (Iglesia de Nuestra Señora de la Concepción) je barokní kostel z 16. století se dvěma pozoruhodnými zvonicemi. Krásně upravená zahrada Hijuela del Botánico nabízí více jak 3000 pestrých tropických květin a vzácných rostlin, trávníky a okrasná jezírka. Ještě větší botanická zahrada se nachází v nedalekém Puerto de la Cruz, které bylo dříve součástí La Orotava,  přístavního města známého rybolovem (zdejší lodě dodnes zásobují svými úlovky místní restaurace). Cesar Manrique, výtvarník, sochař a architekt ze sousedního ostrova Lanzarote, navrhl zdejší pláž Playa Jardin ležící mezi vulkanickými skalami.

.

Jeskyně Cueva de los Verdes

K nejoblíbenějším aktivitám na Lanzarote patří prohlídka vulkanického tunelu dlouhého 7 km, který vede od hory La Coruna až k moři. Tyto tunely vznikly, když povrch lávového proudu zchladnul a ztvrdnul, zatímco pod povrchem dál tekla roztavená láva. Když podzemní láva odtekla do oceánu, nechala za sebou podzemní tunel. Úsek dlouhý 2 km, který si můžete prohlédnout, je ponechán v původním stavu, pouze bylo doplněno osvětlení a chodníky kvůli bezpečnosti. Do jeskyní se dostanete skrz jameo, otvor vytvořený zhroucením tenkého místa ve střeše lávového tunelu. Největší komory dosahují výšky 9-12 m. Kámen tvořící stěny má červenou, oranžovou a černou barvu díky sloučeninám, jako je oxid železa a uhličitan vápenatý.

 

Město Puerto del Carmen, Lanzarote

Největším turistickým centrem na Lanzarote je rušné Puerto del Carmen, obklopené více jak 6 km písečných pláží a klidným mořem. Starobylá rybářská vesnice byla proměněna v rušnou rekreační destinaci s širokým výběrem hotelů a restaurací, ale i přes množství turistického zařízení neztratila původní atmosféru kanárského městečka. Pokud zde budete během prvních dvou týdnů v srpnu, můžete spatřit oslavy svátku Panny Marie Karmelské (Fiesta de la Virgen del Carmen). Jedná se o náboženský svátek na počet patronky městečka, které je pro tuto příležitost pokryto barevnou výzdobou a koná se zde tradiční průvod vyzdobených lodí. V jedné z lodí je umístěna socha Panny marie Karmelské, zatímco ostatní lodi ji následují při námořní přehlídce pořádané v době soumraku.

Aqua Suites 4*akční nabídka ubytování zde

.

Město Santa Cruz de la Palma

Příjemné přímořské město má nejvíce původní nábřeží ze všech kanárských měst a dodnes odráží favorizovanou pozici, které se těšilo v 16. století, kdy bylo jedním ze tří španělských přístavů, které mohly obchodovat s Novým světem. Projděte se po kamenné ulici Calle O’Daley, kde spatříte pěkné domy bohatých kupců a něco z prosperity, kterou město zažívalo v 17 a. 18. staletí. Kostel Iglesia del Salvador z 16. století má krásný mudejarský strop a oltářní obraz. Budova Radnice (Ayuntamiento), kdysi Kardinálský palác vybudovaný v roce 1569, má nádherný vyřezávaný strop a renesanční arkádu. Každých 5 let se na ostrově konají oslavy jeho patronky, Panny Marie z Las Nieves, tzv. Quinquenal Fiestas, při nichž obyvatelé města dodržují stejné tradice od roku 1680.

 

Národní park Garajonay, La Gomera

Ostrov La Gomera se strmě zvedá z Atlantiku, takže by bylo nepraktické budovat silnici kolem pobřeží. Horní polovina ostrova je porostlá největším předledovcovým pralesem světa v Národním parku Garajonay (UNESCO); 70 % parku o rozloze 9325 akrů zabírá hustý vavřínový les, podobný těm, které rostly v Evropě v období třetihor. Krásné zelené lesy jsou domovem mnoha rostlin a zvířat, které žijí pouze na tomto ostrově, zatímco potoky a prameny na ostrově jsou napájeny z mraků a mlhy, která se vznáší nad vrcholky v parku. Terén je strmý a stezky vedoucí skrz lesy zahalené mlhou & porostlé mechem nabízejí dechberoucí, avšak zároveň závratě vyvolávají výhledy. Metropole ostrova San Sebastián byla místem, kde Kryštof Kolumbus v roce 1492 vybavil své lodě předtím, než se vydal přes Atlantický oceán.

 

Pozorování hvězdné oblohy na vrcholu sopky Pico de Teide

I když je ve dne sopka a její obří kaldera hlavní turistickou atrakcí parku, Národní park Teide nabízí po setmění ještě jednu významnou atrakci. Od nadace pro pozorování oblohy Starlight Foundation získal oficiální titul „Starlight destinace“ díky mimořádné kvalitě pozorování noční oblohy. Za to vděčí nízkému světlenému znečištění, pasátům a své poloze blízko rovníku, která umožňuje vidět všechna souhvězdí severní polokoule a většinu souhvězdí jižní polokoule. Z 88 oficiálně uznávaných souhvězdí je jich možné z Tiede vidět 83, takže pozorování noční oblohy je jedna z oblíbených večerních aktivit na Tenerife. K nejpozoruhodnějším nebeským událostem patří meteorické roje, z nichž nejznámější jsou Perseidy v srpnu a Kvadrantidy (Bootidy) v lednu, ačkoli během roku se objevují také menší roje. Dobrý způsob, jak se podívat na hvězdy, planety a další nebeské úkazy, nabízí návštěva Tenerife s pozorováním noční oblohy, při níž se můžete podívat na nebe profesionálním teleskopem v doprovodu odborníka, který Vám vysvětlí divy noční oblohy.

 

Národní park Caldera de Taburiente, La Palma 

18 atrakcí a aktivit na Kanárských ostrovech 6

Ostrov La Palma, který je znám také jako La Isla Bonita („Krásný ostrov“), je nejzelenější z Kanárských ostrovů. Je zapsán jako Biosférická rezervace UNESCO a jeho krajina sahá od krásných lesů přes strmé skály až po pláže s černým pískem. Zahrnuje několik chráněných oblastí včetně NP Caldera de Taburiente, jehož vulkanické vrcholky se tyčí do výšky 2400 m a lávové proudy stékají až do moře (erupce v září 2021). Pokud hledáte idylické prostředí, park zahrnuje zalesněné části s potoky a vodopády. Na skalnatém pobřeží se mezi strmými svahy kopců ukrývají malebné zátoky.

Hotel Hacienda de Abajo 4* (adults only)akční nabídka ubytování zde

.

La Gomera

Druhý nejmenší obydlený kanárský ostrov je vzdálen jen 40 minut trajektem od Tenerife. Když budete na ostrově, naleznete zde pozoruhodnou vulkanickou krajinu, pláže a spoustu míst k prozkoumávání. Jsou zde hory a mnoho údolí, z nichž všechna můžete poznávat pěšky, na horském kole nebo na koňském hřbetě. Obyvatelé ostrova La Gomera používají speciální komunikaci pískáním, aby domluvili se na dálku v lesích – je možné je slyšet až 3 km daleko. Ostrov má zajímavou a dlouhou historii a je místem, odkud vyplouval Kryštof Kolumbus se svými 3 slavnými loděmi. Parador je skupina španělských luxusních hotelů umístěných v budovách historického nebo architektonického významu. Parador de la Gomera 4*  je butikový hotel na kopci shlížející na moře a na město San Sebastian de La Gomera. Zdejší vynikající restaurace se zaměřuje na regionální kuchyni a většinu produktů čerpá přímo z okolí.

Akční nabídka ubytování Parador de la Gomera

.

El Hierro

Odlehlý El Hierro je nejmenší z řetězce ostrovů, přesto každý rok přiláká velký počet turistů. Tak jako ostatní kanárské ostrovy je El Hierro vulkanického původu a najdete zde strmé hory zvedající se přímo z krásných pláží.  K dispozici je malé letiště a přístaviště pro trajekty – většina lidí sem přicestuje z ostrova Tenerife. Po celá staletí byl ostrov považován za nultý poledník, od kterého se měřila zeměpisná délka. Jedná se o skvělé místo, kde můžete uniknout před světem a těšit se z přírodních krás a skvělé španělské kuchyně. Většinu možností ubytování na ostrově poskytují malé rodinné penziony. Nejlepší ubytování nabízí Parador de El Hierro 3*, luxusní butikový hotel umístěný v historické budově na oblázkové pláži na úpatí útesů. K dispozici je bazén s mořskou vodou, malá restaurace a pokoje s výhledem na idylickou pláž a moře.

Akční nabídka ubytování Parador de El Hierro

18 atrakcí a aktivit na Kanárských ostrovech 7

pěstování vína na Lanzarote

TIPY A VÝLETY

Národní park Teide: pozoruhodný kráter nejvyšší hory Španělska můžete navštívit při půldenním výletě do NP Teide, který zahrnuje dopravu z Vašeho hotelu a zpátky. Pokud počasí dovolí, můžete se na vrchol vydat lanovkou.

Prohlídka Tenerife: spojit hlavní atrakci ostrova, horu Teide, s průzkumem skalnatého pobřeží můžete při návštěvě NP Teide a severu ostrova. Dozvíte se něco o historii, kultuře a tradicích ostrova Tenerife, když navštívíte metropoli La Laguna (UNESCO), lesní park La Esperanza a města Icod a Garachico.

Hlavní turistické atrakce Baleárských ostrovů