Loupež jako z filmu: Zloději ukradli z trezoru stovky milionů

Loupež jako z filmu: Zloději ukradli z trezoru stovky milionů 1

Zloději při přepadení českých bank většinou ukradnou sumu řádově v tisících korun. S postavami z různých filmů, jakými jsou například Dannyho parťáci, se vůbec nemohou srovnávat, ale lupiči v Londýně si zřejmě od partie kolem George Clooneyho vzali pořádný kus inspirace. Podívejte se, co se jim podařilo.

Londýnská policie nedávno zveřejnila fotky z jedné z největších bankovních loupeží v historii. Zloději si z trezoru odnesli šperky a hotovost v hodnotě asi 7,6 miliard korun. Museli však překonat několik bezpečnostních opatření. Nejprve vyřadili z provozu výtah a šachtou se spustily na podlaží s trezorem. Zde vypáčili železné tyče a dostali se až k masivním ocelovým dveřím.

 
2309532_britanie-banka-sperky-loupez

Na rozdíl od filmů je ve skutečnosti mimořádně těžké se přes takové dveře dostat, takže si lupiči poradili jinak. Do přes půl metru silné betonové zdi navrtali dvě díry, přes které byli schopni dostat se za dveře trezoru. Pak jim už nic nebránilo v tom, aby si zpět do úkrytu odnesli obsah 70 bezpečnostních schránek v již zmiňované hodnotě něco přes 7,6 miliard Kč.

Celá událost se odehrála v trezorech budovy Hatton Garden. A třešnička na dortu? Zloději se v budově nacházely i poté, co policie ukončila její prohledávání a vypnula alarm. Mužům zákona tak unikly opravdu velkolepě. Více fotografií naleznete v galerii.