MADAGASKAR – ZEMĚ LEMURŮ

MADAGASKAR - ZEMĚ LEMURŮ 1

Čtvrtý největší ostrov na světě stále nezapadá do sféry komerčních turistických míst. Vznikl z indického poloostrova, jehož pevnina se oddělila a usadila na východ od Afriky. Osídlen byl jen však jen před 2000 lety. Kdo nebo jaké národnosti patřily mezi prvních obyvatel je dodnes záhadou.

Ne každý se může pochlubit tím, že už byl na Madagaskaru. Důvodem bude pravděpodobně to, že turistický ruch tam není příliš rozvinutý a ostrov je poměrně nebezpečný. Hrozba pochází zejména od místních lidí, mezi nimiž vládne kriminalita. Proto se nedoporučuje vycházet z hotelů po setmění. Rezervování pokojů je třeba udělat předem, protože se může stát, že bude nedostatek lůžek. Rovněž není dobré nosit u sebe cenné věci.

Toto by vás však velmi odradit nemělo, protože máte možnost poznávat přírodu, kterou nikde jinde na světě vidět nemůžete. Na východním pobřeží najdete dešťové lesy. Pokud se vydáte na západ, udiví vás pohled na ostré skalnaté škrapy, které vznikly před 200 miliony let. Navíc zde najdete typických obyvatel Madagaskaru – lemurů. Uvidíte i baobaby, které dosahují 30 metrů. Na jižním pobřeží vás překvapí buš s charakteristickými kaktusy, dorůstajícími do výšky několik metrů.