Touha být lepší než ostatní – Silnější, rychlejší a lépe …

Touha být lepší než ostatní - Silnější, rychlejší a lépe ... 1

Numarine 70 Flybridge měla svou premiéru v září minulého roku na festivalu v Cannes. Jachta pochází z nové generace evropských motorových plavidel. Zaujme zejména velkorysou nabídkou prostoru při své kompaktní délce.

Styl a úroveň zpracování je na podobné úrovni jako v příp. konkurence. Turecké loděnice dali plavidlu trochu agresivnější design exteriéru. Dlouhá štíhlá přední část s velkými okny po stranách celého trupu včetně radarového oblouku dodávají plavidlu nezaměnitelný vzhled.

Flybridge je vzrostlá jachta s pěkným profilem a velmi rozumným využitím vnitřního prostoru. V přední části před velkým horním kormidlem se nachází velké lehátko s prostorem ve tvaru L a stolem. Velký otevřený prostor v zadní části je určen pro přepravu čehokoliv, ale stejně dobře poslouží na různé společenské akce. Na přední palubě se nachází oddělený salonek pro menší skupiny nebo pár.

Dobrý pocit z obrovského prostoru na relativně malé jachtě pokračuje v celém vnitřním prostoru. Numarine odvedla dobrou práci v příp. designu salonku, který je jinak velmi prostorný a elegantní. Velká okna poskytují 360 stupňový výhled a naplňují celý prostor přirozeným světlem. Dubové dřevo s bílými prvky bez jakýchkoli příčných přepážek pouze podtrhují dobrý prostorový pocit.

Otevřená kuchyně je umístěna neobvykle v přední části vlevo. Jídelní stůl a obývací prostor je hned naproti kuchyni.

Zadní část obsahuje po obou stranách salónky ve tvaru L. Celá sociální oblast splývá s vnějším kokpitem a otevřenými dveřmi, díky čemuž vznikl otevřený prostor ideální např. na uspořádání párty. V podpalubí uprostřed je situován apartmán s opět vynikajícími prostorovými podmínkami. Své místo si zde našla velká manželská postel s prádelník, šatnou, velkou koupelnou a vlastním sprchovým koutem.