Mega luxusní jachta od Mercedes-Benz jen pro deset šťastlivců

Mega luxusní jachta od Mercedes-Benz jen pro deset šťastlivců 1

Luxusní motorová jachta Arrows 460 Granturismo, kterou navrhlo studio Mercedes-Benz style, se vydává na svou první plavbu při pobřeží Nice. 14-metrů dlouhé plavidlo s výkonem 706 kW (960 koňských sil) představuje jedinečné spojení sportovních vozů Mercedes-Benz s inovacemi z lodního průmyslu. Luxusní jachta byla vyvinuta ve spolupráci se Silver Arrows Marine.

Jachta s klasickými automobilovými proporcemi evokuje designovou čistotu ve velmi emocionální a dynamické podobě. Loď v sobě spojuje výhody otevřeného člunu s trupem a kabinou křižníku. Crossover konstrukce nabízí maximální variabilitu, díky čemuž je loď vhodná i na jednodenní výlety s možností noclehu na palubě.

Luxusní motorová jachta „Arrow460-Granturismo“ dokáže ubytovat až 10 osob. Velká boční okna jsou zatahovací a z čelního skla lze v případě potřeby provést štít. To znamená, že cestující mohou sedět pohodlně v interiéru a zároveň se těšit z panoramatických pohledů a posezení pod širým nebem. Standardně bude jachta vybavena vším, co by si její náročný majitel mohl přát a za cenu 1,7 milionu dolarů bude dostupná v limitované edici deseti kusů.

Eukalyptovým dřevem je obložen celý interiér včetně podlah. Propustnost světla do interiéru lze regulovat elektronicky, podobně jako v případě technologie Magic Sky Control v konceptu Mercedes-Benz F 015. Díky své dlouhé přední části a splývající linii střechy evokuje jachta klasické automobilové rozměry. Konkávní a konvexní tvarování podél celého boku vytváří trup, který je dynamický a klidný zároveň. Celkový vzhled zvýrazňují elegantní a funkční detaily.

Od roku 2010 kooperují návrháři Mercedes-Benz style s vybranými partnery po celém světě. Ve spolupráci s nimi vyvíjejí exkluzivní produkty s nezaměnitelným designem i pro ostatní oblasti mobility a životního stylu.