Antigenní test SARS-CoV-2 Ag od LumiraDx UK

Antigenní test SARS-CoV-2 Ag od LumiraDx UK 1

LumiraDx SARS-CoV-2 Ag je mikrofluidní imunofluorescenční test pro přímou a kvalitativní detekci antigenu nukleokapsidového proteinu ve vzorcích z nosních výtěrů získaných od osob s podezřením na covid-19, provedených lékařem během prvních 12 dnů od nástupu příznaků. Při použití s ​​platformou LumiraDx přináší test rychlé výsledky v místě péče.

 

Výhody testu

Použití testu LumiraDx SARS-CoV-2 Ag na LumiraDx Instruments umožní lékaři rychle ověřit infekci, zahájit správnou léčbu a preventivní opatření včetně izolace, která pomohou zabránit dalšímu šíření infekce.

  • snadno proveditelný v místě péče (zdravotnickém zařízení)
  • klinický výkon: 97,6 % pozitivní procentuální shoda, 96,6 % negativní procentuální shoda
  • analytický výkon s limitem detekce 32 TCID 50/ml
  • výsledky srovnatelné s testy RT-PCR do 12 dnů od nástupu příznaků

 

Pracovní postup při testování

Nástroj (instrument) a testovací proužky jsou spojeny s několika kontrolami kontroly kvality, aby se zajistilo, že Nástroj i Test správně fungují při každém použití. Pracovní postup se skládá z jednoduché přípravy vzorku spolu spolu s návodem krok za krokem u Nástroje, což umožní získání výsledku za méně než 12 minut od aplikace vzorku.

 

Výkon testu

V klinických studiích prokázal antigenní test LumiraDx SARS-CoV-2 97,6 % pozitivní shodu ve srovnání s testy RT-PCR u pacientů testovaných do 12 dnů od nástupu příznaků, aby lékař mohl rychle ověřit infekci, zahájit správnou léčbu a event. preventivní opatření pomáhající zabránit dalšímu šíření infekce.

Vyrábí: LumiraDx UK Ltd., Skotsko, Velká Británie 

LumiraDx SARS-CoV-2 Ag Test zatím nebyl plně schválen FDA. Byl schválen pro nouzové použití prostřednictvím EUA pouze pro detekci nukleokapsidového proteinu ve viru SARS-CoV-2. Test nebyl schválen pro použití k detekci jakýchkoli jiných virů nebo patogenů.

Ne všechny produkty jsou k dispozici ve všech zemích a regionech. Dostupnost na konkrétních trzích si ověřte u místního obchodního zástupce nebo distributora LumiraDx.

Další antigenní testy najdete na stránkách Saligen,