Mnichov: ubytování a tipy na výlety

Mnichov: ubytování a tipy na výlety 1

KDE SE UBYTOVAT

Vše, co se dochovalo ze středověkých hradeb, které kdysi obklopovaly mnichovské staré město (Altstadt), jsou impozantní brány Karlstor, Sendlinger Tor a Isartor, ale široké ulice, které je nahradily, dodnes ohraničují historické centrum. Právě zde najdete většinu turistických atrakcí, zatímco centrum představuje náměstí Marienplatz. Hned u centra jsou všechna významná muzea Mnichova. Většina následujících hotelů s dobrým hodnocením je jen kousek pěšky od náměstí Marienplatz:

Luxusní hotely: těžko byste našli hotel s lepší polohou, než je Platzl Hotel 4*, hned vedle paláce Residence a muzeí a jen pár kroků od Marienplatz a nákupních ulic. Snídaně je zahrnuta v ceně ubytování a krásně zařízené pokoje mají promyšlené vybavení. V samém srdci starého města s výhledem na Viktualienmarkt (s tržištěm prodávajícím potraviny a květiny) stojí Louis Hotel, který nabízí prostorné stylové pokoje a  saunu/fitcentrum. Bazén a saunu má také Hotel Vier Jahreszeiten Kempinski Munchen 5* nacházející se mezi luxusními obchody na supermódní ulici Maximilianstrasse jen 5 minut pěšky od Marienplatz.

Akční nabídka ubytování:

Hotely střední třídy: nedaleko brány Isartor a 10 minut od Marienplatz se nalézá Hotel Torbraeu 4* s pěkně zařízenými pokoji v historické budově. Dva bloky od Rezidence a muzeí a blízko Marienplatz stojí Maximilian Munich na tiché ulici, kde některé pokoje nabízejí výhled do zahrady. Rodinný Hotel Biederstein am Englischen Garten se nachází naproti Anglické zahrady v rušné čtvrti Schwabing; snídaně formou bufetu je v ceně.

Akční nabídka ubytování:

Ekonomické hotely: příjemný Hotel Mirabell nabízí dobře vybavené pokoje v okrsku vedle hlavního vlakového nádraží, hned u nám. Karlsplatz a vstupu do starého města. Snídani v ceně poskytuje také Jedermann Hotel vzdálený jen 15 minut pěšky od starého města a na tramvajové trase do centra. Nedaleko brány Sendlinger Tor, rokokového kostela Asamkirche a 10 minut pěšky od Marienplatz naleznete Acanthushotel/Hotel Altmünchen by Blattl s malými pohodlnými pokoji.

Akční nabídka ubytování:

 

TIPY NA VÝLETY

Salzburg: 2 hodiny vlakem z Mnichova (ale už v Rakousku) leží krásné město Salzburg, Mozartovo rodiště a dějiště slavného filmu Za zvuků hudby (1965). Pokud budete mít čas se tam vydat, výlet z Mnichova do Salzburgu pro malé skupiny představuje pohodlný a příjemný způsob, jak si v jednom dni město prohlédnout. Zahrnuje jízdu vyhlídkovým vlakem, pěší prohlídku Salzburgu a volno k samostatnému průzkumu historických ulic.

Prohlídky zámků Neuschwanstein a Linderhof: budete-li si chtít prohlédnout některý z krásných zámků v Německu, zde máte příležitost: celodenní výlet z Mnichova s návštěvou královských zámků Neuschwanstein a Linderhof Vás zaveze do Bavorských Alp, kde si prohlédnete slavný Neuschwanstein (který sloužil také jako vzor pro Disneyho zámek Šípkové Růženky) a lovecký zámek Linderhof. K dispozici je rovněž o něco kratší výlet pouze s návštěvou zámku Neuschwanstein. Pamatujte však na to, že tyto výlety nezahrnují vstupné do zámků.

Návštěva památníku na místě koncentračního tábora Dachau: do bývalého koncentračního tábora Dachau se z Mnichova můžete vydat při 5hodinovém výletě s profesionálním průvodcem. Výlet zahrnuje cestu tam a zpátky a služby průvodce.

Hlavní atrakce Bavorska