MOONWALKER: MĚSTSKÉ, ELEGANTNÍ A IDEALNÍ TENISKY NA PROCHÁZKY PO MĚSÍCI

MOONWALKER: MĚSTSKÉ, ELEGANTNÍ A IDEALNÍ TENISKY NA PROCHÁZKY PO MĚSÍCI 1

Chtěli byste si někdy vyzkoušet, jak se cítil Neil Armstrong, když kráčel po povrchu Měsíce? Díky novým magnetickým botám už tento pocit můžete zažít na vlastní kůži a ušetřit nemalé peníze. Výrobce těchto bot firma Indiegogo slibuje, že díky vrstvě silných magnetů na podrážce se vám bude zdát, že vážíte méně.

Ačkoliv boty 20:16 Moonwalker vypadají k nerozeznání od obyčejné obuvi, vůbec nejsou tak obyčejné. Podrážky mají uvnitř dvě vrstvy silných neodymových magnetů N-45, které vytvářejí silné magnetické pole. Díky němu máte pocit, jako byste vážili mnohem méně.

Vnitřní část podrážky je vyrobena z paměťové pěny. Vnitřek boty zase ze syntetického polyetylénu, který se podle výrobce bot používá i při výrobě modulů Mezinárodní vesmírné stanice. Pokud jde o magnety, ty mají asi 2,5 – 5 cm.

V závislosti na tom se může vaše pocitová hmotnost snížit až o 12 kg. Jelikož hmotnost u člověka není rozložena rovnoměrně, větší magnety se nacházejí zejména u paty. Tam se údajně soustředí i největší hmotnost. Podle internetové stránky Indiegogo by měly být boty v prodeji od srpna ve velikostech od 36 – 47 a v různých barevných variantách. Pokud jde o hmotnost uživatele, výrobce bot neuvádí žádné omezení.

Nejlepší efekt však dosáhnou ti, kteří váží do 130 kg. První generace těchto bot se bude prodávat za 62 liber. Za boty s nápisem dle vlastního výběru zaplatíte 97 liber. Firma na Indiegogo do dnešního dne získala finanční dary v hodnotě 221 tisíc dolarů, čímž výrazně překročila svůj cíl, který byl 14 tisíc liber.