Moto Guzzi MGX-21 Flying Fortress

Moto Guzzi MGX-21 Flying Fortress 1

Moto Guzzi MGX-21 Flying Fortress je odpovědí na současný design a konstrukci velkých cestovních motorek. Je to dokonalý cruiser italské výroby.

Tato bestie je předurčena na úspěch, protože obsahuje největší motor svého druhu, dostupný v Evropě. Jeho objem je téměř 1 400 ccm, přičemž poskytuje výkon téměř 100 koní. Točivý moment 120 Nm je zabarikádovaný uvnitř rámu z ocelových trubek s karbonovými prvky. Motocykl je téměř celý černý a jeho název odkazuje na experimentální estetiku zahrnující „Batwing“ kapotáž či 21 palcové přední kola z lehkých slitin.

Ovladatelnost vylepšuje protiblokovací brzdový systém s možností kontroly trakce či akcelerace systémem by-wire pomocí plynového pedálu. O pohodlí se stará tempomat, jakož i nový multimediální systém, který je součástí komplexního přístrojového vybavení. Kromě toho je k dispozici dostatek úložného místa pro zavazadla o objemu 58 litrů.

S prvními dodávkami MGX-21 se začalo teprve nedávno. Noví majitelé měli možnost účastnit se exkluzivního open-house programu, který se konal v září tohoto roku ve výrobním závodě Moto Guzzi v Mandello del Lario v Itálii. Nejstarší výrobce motocyklů v Evropě zde oslavil své 95. narozeniny.