UFO nad Washingtonem

UFO nad Washingtonem 1

V roce 1952 létaly nad Washingtonem neidentifikovatelné létající objekty, které pozorovali stovky svědků. Byly zaznamenány na radarech, a k dispozici jsou i fotky z tohoto období.

Neznámé létající objekty potvrdila i stíhací letka, která k nim okamžitě vystartovala ze základny v Delaware. Americké stíhačky však tyto objekty nedokázali dostihnout, a dodnes se spekuluje nad tím, zda opravdu mohly nad Bílým domem a Kapitolem létat mimozemšťané.

 
nahanacka-26-7-2002

Stíhačky v pohotovosti
První incident s neznámými létajícími objekty se odehrál 19. července 1952 asi ve 23:00, kdy byl i v Bílém domě vyhlášen pohotovostní stav, o čem byl informován i tehdejší americký prezident Harry Truman. Na obloze se totiž objevilo 7 podivných světel, které dostaly do pohotovosti i stíhací letku na základně v Delaware.

Právě odsud byly do vzduchu vyslány stíhačky F-94, aby identifikovali objekty nad Washingtonem nedaleko Bílého domu. Jak se však ukázalo, rychlost létajících objektů byla naprosto ohromující, a stíhačky je ve vzduchu neměli šanci dostihnout. Potvrdil to i Edward Nugent, který byl v té době vedoucí letového provozu nad Washingtonu DC národním letištěm:

„Okamžitě jsme věděli, že nastala neobvyklá situace. Pohyby těch objektů se zcela vymykaly pohybům letadel, které existovaly.“ Neidentifikovatelné létající objekty byly zachyceny i radary na Andrewsově letecké základně, která je od Washingtonu vzdálena asi 13 kilometrů.

V té době měl službu v kontrolní věži William Brady, který později vypověděl, že na obloze spatřil něco, co vypadalo jako oranžová ohnivá koule. Potvrdil to i jeden z letců, který byl právě ve vzduchu. Nebylo absolutně pochyb, že nad Washingtonem se pohybují neznámé létající objekty, ale nikdo nevěděl, odkud přišli, co jsou zač, a kam se potom tak náhle ztratili.

 
maxresdefault

UFO se vrátilo
Celý incident se zopakoval ještě za týden, tedy 26. července 1952 v 20:15 hod, kdy se nad Washingtonem ve vzduchu opět objevilo několik neznámých létající objektů.

Potvrdili je i piloti dopravních letadel, kteří v té době nad Washingtonem letěli, a objekty se opět objevily i na radarech Andrewsovy letecké základně. O obou událostech se psalo i v novinách, a mnozí si je spojovali s událostmi v Roswellu v Novém Mexiku, kde mělo podle svědků v roce 1947 havarovat UFO.

Tehdy a i dnes si množství lidí i odborníků myslí, že neznámé létající objekty se nad Washingtonem nevyskytly náhodou, ale souvisely s prezidentem Harrym Trumanem. Novináři totiž v roce 1952 spekulovali nad tím, že právě prezident Truman se v roce 1947 měl setkat s mimozemšťany, se kterými měla začít americká vláda nějakým způsobem vyjednávat.

Tyto spekulace se samozřejmě dodnes nepotvrdily, ale mnozí ufologové si ještě i dnes myslí, že neidentifikovatelné létající objekty, které se opakovaně objevily i nad Bílým domem, měly být jakýmsi varováním pro prezidenta Trumana a jeho vládu z důvodu porušení nějaké dohody, kterou uzavřeli s mimozemšťany, a kterou neplnili.

O tom, zda neidentifikovatelné létající objekty nad Washingtonem nějakým způsobem souvisely s Harry Trumanem můžeme dnes jen spekulovat, faktem však je, že nad Bílým domem a Kapitolem byly skutečně zaznamenány, a dnes se o tom už raději ani moc nemluví.

 
washingtonmain