Muž plaval s ledním medvědem a tuleň mu nosil …

Muž plaval s ledním medvědem a tuleň mu nosil ... 1

Fotograf, kterému nikdy není zima, přináší světu nejlepší záběry. Přímo zpod ledových ker fotí medvědi a prožívá neuvěřitelné příběhy s lachtany.

Paul Nicklen fotí pro National Geographic. Zatímco ostatní se vydávají do tropických pralesů, horkých pouští nebo národních parků, Paul jde rovnou do mrazivého pekla. Ať už jižního nebo severního. Na jednom konci světa si zaplave s ledními medvědy a vyfotí je přímo pod hladinou. Chlad se mu musel zařezávat do kostí, ale zanícený dobrodruh si nenechal ujít nejlepší záběry. Občas to přinese i nějaký ten příběh.

 
1082036150

V tomto případě Paulovo fotky vyprávějí o zcela milém setkání. Zubatý dravec se k němu přiblížil nebezpečně blízko. Téměř to byl konec fotografa z National Geographic, když tuleň ukázal svou světlou stránku. Dravec si asi myslel, že Paul je zmatený živočich hledající potravu. Přinesl mu v zubech čerstvého tučňáka.

 
Its image mirrored in icy water, a polar bear swims submerged.

Paul však odmítl a ustrašený tuleň s čelistí větší než medvěd se snažil všemožně zabránit tomu, aby člověk zemřel hlady. Nejdříve mu ukázal, jak se mají tučňáci jíst a pak je Paulovi nosil čtyři dny bez přestávky. Tomu se říká neuvěřitelné štěstí. A všechno zachycené na fotkách …