Muž s největšími dlaněmi na světě. Hlavu by rozmáčknout jako meloun

Muž s největšími dlaněmi na světě. Hlavu by rozmáčknout jako meloun 1

Říci, že 50-letý Jeff Dabei, který se profesionálně věnuje přetlačování rukou, má velké ruce, je nesmysl. Jeffovy ruce jsou totiž obrovské a lidé ho často přirovnávají k hrdinovi z našich dětských časů: k Pepku námořníkovi.

Jeffova předloktí mají obvod neuvěřitelných 49 centimetrů a dlaně vypadají tak, že by jimi mohl rozmáčknout mužské lebky jako melouny. Jeff pochází z Minnesotského města Stacy a přetlačování rukou se věnuje již od konce 70. let. Dlouhá přestávka však pro něj nevyhnutelně nastala v roce 1986, kdy se mu během zápasu zlomila ruka.

Doktora sice nenavštívil, ale zdálo se, že s jeho úspěšnou kariérou je konec. S přetlačováním opět začal až v roce 2012 a dodnes používá výhradně levou ruku. Jak tvrdí, nemá žádnou speciální techniku ​​a spoléhá se výhradně na hrubou sílu.

 
Jeff-Dabe-19-inch-forearm

Při pohledu na jeho ruce musíme uznat, že mu věříme. Jeffova fotky kolují internetem už dlouhá léta a lidé se neustále přou o tom, co způsobilo, že má muž takové velké ruce. Někteří lékaři tvrdí, že jde o lokalizovanou formu gigantizmu či nemoc s názvem protea syndrom. Při něm mohou člověku narůst končetiny do abnormálních rozměrů.

Nepřející také Jeffa obviňují z užívání nelegální látky Synthol, on ale obvinění odmítá. Užívání Syntholu by také nevysvětlilo jeho mimořádnou sílu. Chcete příklad? Zde je: Jeff od 17-ti neprohrál ani jeden zápas s výjimkou toho, při kterém se mu zlomila ruka.

 
jtY05yN