ODLOŽTE FORMÁLNÍ OBLEČENÍ A VSAĎTE NA POHODLÍ A LEŽÉRNOST

ODLOŽTE FORMÁLNÍ OBLEČENÍ A VSAĎTE NA POHODLÍ A LEŽÉRNOST 1

Snad každý chlap má rád pohodlí a volnost při pohybu. Ne každý oblibě maximálně obtažené kousky oblečení, popřípadě přílišné elegantní oblečení. Říká se, že nosit se má to, v čem se člověk cítí dobře. Ležérnost a pocit pohodlí … tato slova se Vám jistě vybaví při teplákách, volných tričkách, mikinách či pohodlných a lehkých teniskách.

Na své si při tomto článku jistě přijdou hlavně páni, kteří mají rádi sportovnější styl oblékání. Při formálnějších typech oblečení si spoustu ležérnosti neužijete.

Ležérní oblečení pro pány

Chlapi jsou známí tím, že mají rádi oblečení, které je pohodlné a většinou volnější. Móda už totiž není důležitým tématem jen pro ženy. Stále více se oblečením, nejnovějšími trendy a styly zajímají právě muži. Muž, jehož zaměstnání vyžaduje spíše formální a elegantní oblečení je také rád, když si sem tam může ve volném čase obléknout něco pohodlnější. Pro méně elegantní typy mužů je ležérní styl oblékání přímo samozřejmostí.

Ke ležérnímu stylu oblékání, který nabízí mnoho možností, se neodmyslitelně patří trička, volné mikiny, tepláky, či různé typy starších a ošoupaných  džínsů. Takový typ oblečení je většinou vyroben z lehké, volné a splývavého látky, což nositeli během pohybu a nošení zaručí pocit maximálního pohodlí a volnosti. Trička s potiskem, bez potisku, splývavé košile, polokošile, značkové, obyčejné. Ležérnost Vám umožní experimentovat, kombinovat, vymýšlet něco nového. V chladnějších obdobích nelze zapomínat na svetry ať už pro starší nebo mladší ročníky.

Tepláky

Teplákové kalhoty jsou snad nejpohodlnějším druhem oblečení, jaké existuje. Výběr druhů a stylů tepláků je přímo neomezený. Známe teplákové kalhoty na knoflíky, na zip, s tkaničkami, s nižším sedem, s vyšším sedem, jednobarevné, mnohobarevné, široké, užší. Možnosti při výběru tepláků jsou přímo nekonečné. Dají se nosit jen tak na doma, venku, na sportování, při každodenních činnostech i ve volném čase. Neexistuje snad nic lepšího, než když přijdete po práci domů, svléknete ze sebe košili, džíny, tesilové kalhoty a převléknete se do tepláků.

Mikiny

Pokud se chystáte někde venku a chcete mít pocit pohodlí, pravděpodobně sáhnete po jednoduché a volné mikině, ve které se cítíte dobře a uvolněně. Můžete zvolit mikinu, která se obléká přes hlavu nebo takovou, která má zapínání na zip. Většina druhů mikin má prakticky využitelné kapsy, které Vám umožní bezpečně uložit drobné věci, které potřebujete mít vždy po ruce. Ležérnost mohou dodat i oblíbené klokaní kapsy. Potřebný styl s nádechem ležérnosti při mikinách Vám jistě dodá i kapuce. Prostorná kapuce na mikině působí nenáročně a jednoduše. V kombinaci s tepláky dosáhnete potřebný komfort a volnost při pohybu. Milovníci ležérního stylu oblibě zejména prodloužené modely mikin, bez silnějších patentových zakončení. Při nošení totiž nemají žádné omezení v pohybu.

Pohodlí pro Vaše chodidla

Ke teplákům a lehké mikině se perfektně hodí jednoduché a nenáročné tenisky. Je jedno, jakou barevnou kombinaci si zvolíte, každý model bot se dá k neutrálnějším barvám ostatních kousků oblečení efektivně doladit. V kurzu jsou zejména boty, které není třeba šňůru a chodidlo je přiměřeně upevněny, ale zároveň dostatečně uvolněné. Nejnovější trendy ukazují, že byste měli zvolit boty mnohem výraznější barvy, jako je celý outfit. Vyzkoušejte například kombinaci šedé mikiny s černými tepláky doladit stylovými teniskami sytě červené barvy. Nebojte se experimentovat a ukažte okolí, že máte vkus a smysl pro módu, která je založena na pohodlí a ležérnosti.

Doplňky

Při ležérnějším stylu oblečení nejsou doplňky příliš podstatné, protože celý model je založen na jednoduchosti a volnosti. Každopádně, nic nezkazíte například hodinkami. V chladnějším období se nebojte vyzkoušet široké a velké čepice. Stejně jako při botách, i při čepicích můžete sáhnout od neutrálních barev, až po ty nejvíce viditelné. V případě volby výrazné barvy dodáte celkovému ležérnímu looku potřebný kontrastní efekt.