Na 24 hdinovém závodu v Le Mans s novým Monstra Nissan GT-R LM Nismo a specialitky TAG Heuer Crrera Nismo

Na 24 hdinovém závodu v Le Mans s novým Monstra Nissan GT-R LM Nismo a specialitky TAG Heuer Crrera Nismo 1

Švýcarský průkopník v měření času a automobilové závody, to už je více než 50-letá sága, která vyvrcholí už o dva dny 24-hodinovými závodem v Le Mans ve Francii.

TAG Heuer se zúčastní SEW 2015. Na co všechno se můžeme těšit od hodinářské společnosti s avantgardním duchem?

Právě filmové zpracování legendárních závodů Le Mans se stejnojmenným názvem v roce 1971 odstartovalo úspěch modelové řady MONACO od značky, která byla ještě tehdy známá jako Heuer. Za tento triumf mohou poděkovat herci Steveu McQueenovi, jehož závodní overal a namodralé čtvercové hodinky s korunkou na levé straně zdobilo logo Heuer.

Výrobce těchto hodinek měl v letech 1971 až 1979 oficiálně na starosti časomíru na závodech F1 pro italskou stáj Ferrari. V letech 1975 a 1977 Niki Lauda získal titul.

TAG Heuer na Baselworldu 2015: Speciální edice, které můžeme očekávat v tomto roce.

Je rok 2015 a TAG Heuer uzavřel partnerství se stájí Nissan, přičemž společně odhalují revoluční hybrid GT-R LM, který se postaví na startovní dráhu v kategorii speciální třídy LMP1. Po 16 letech je Nissan zpět s revolučním hybridem nabitým avantgardním designem.

Revolučním proto, že toto monstrum se sílou více než 1000 koňských sil a 3-litrovým twin turbo motorem V6 má hybridní pohon předních kol.

Zatímco Nissan teprve plánoval na Le Mans 2015 postavit čtyřkolku Nissan GT-R LM Nismo s pohonem obou náprav, návrháři z La Chaoux de Founds už rýsovaly první křivky nové speciální edice hodinek, které budou tuto spolupráci připomínat.

Výsledkem je Carrera „Nismo“ Calibre 16 Day-Date Chronograph Special Edition. Černo-červená edice s velikostí 43 milimetrů. Žádné hranaté hodinky Monaco, jaké jsme viděli před 44 lety ve filmu Le Mans. Právě tato novinka, kterou již mohla veřejnost vidět v březnu na Baselworldu, byla oficiálně představena pouze předevčírem 9. 6. 2015. Má na v sobě prvky hybridu Nissan GT-R LM – avantgardnost, sílu a lehkost.

Stejně jako když Nissan vsadil na spolehlivost a ze čtyřkolky se stala předokolka, tak to bylo i v případě Tag Heuer, když se rozhodl do černého titanového pouzdra nasadit ověřený Caliber 16 (Valjoux 7750). Stejné uhlíkové barvy má i ciferník, který je ozdoben dvěma šedými pruhy na levé straně. Tak jak jsme byli zvyklí u jiných podobných edicích, např. Monaco Grand Prix, název hodinek a symbol partnerství najdeme na tachymetrické stupnici a na zadním průhledném víčku. Specialitka, s dostupností jen od června do konce roku bude zakoupit za 4 750 € nebo 132 900 CZK.