Na trhu je nová droga, z lidí dělá zombíky

Na trhu je nová droga, z lidí dělá zombíky 1

S pokrokem ve světě technologií a medicíny se ve světě začíná objevovat stále větší množství druhů syntetických drog. Ta nejnovější s názvem „flakka“ má opravdu děsivé účinky.

Její odborný název je dost složitý, chemici ji totiž nazývají alfa-pyrolidinopentafenón (alfa-PVP). Na černém trhu v americkém státě Florida, již vytlačila z pozice nejprodávanější drogy kokain a zdá se, že poptávka po ní bude ještě narůstat, a to i v zahraničí.

 

Mnozí policisté ji totiž ještě nedokážou správně identifikovat a často si myslí, že jde o lék. Užívání flakky má většinou podobný účinek, jaký můžete vidět na videu pod článkem. Policisté, kteří se s lidmi pod vlivem flakky setkávají nejčastěji, svorně tvrdí: „Je horší než heroin, metamfetamin nebo cokoli jiného.“

Podle nich dělá droga z lidí podobné tvory, jaké vídáme v seriálech a filmech o zombících. Flakka v podstatě zbavuje lidí schopnosti rozumně uvažovat (ačkoli je sporné, zda člověk, který ji dobrovolně užije, vůbec zdravý rozum má). Popsat slovy její účinky je těžké, podívejte si raději na video.