Najděte na fotkách odstřelovače. Zaručeně se Vám to nepodaří.

Najděte na fotkách odstřelovače. Zaručeně se Vám to nepodaří. 1

Kamufláž. To je název série snímků fotografa Simona Mennera, která na první pohled připomíná sbírku záběrů přírody. Není to ale docela tak. Na každé fotce se totiž nachází elitní odstřelovač. Dokážete ho najít?

Záběry nabízejí otevřený pohled na to, jak dokonale se umí odstřelovači zamaskovat a splynout s prostředím. Není divu, že v mnoha konfliktech byli na tyto specialisty vypsány vysoké odměny. Za cíle si totiž vybírají většinou důstojníků či nepřátele, kteří nesou speciální vybavení.

 
73f623e53f7e52866616641814591e6a

Menner tvrdí, že mnoho lidí pochybuje o tom, zda na fotkách vůbec nějací vojáci jsou. Fotograf tvrdí, že v případě jakýchkoliv podobných tvrzení neváhá kontaktovat své kamarády v armádě, kteří odstřelovače přesvědčil, aby Mennerovi pózovaly. Dokonce měli přikázáno mířit přímo na objektiv a samotný fotograf přiznává, že často ani on nevěděl, kde se střelec nachází.

 
2339405

Článek o nejlepších odstřelovačích jsme tu měli poměrně nedávno. Je vysoce pravděpodobné, že i oni byli mistry v umění kamufláže. V boji byste zřejmě dostatek času na jejich odhalení neměli. A i když budete na fotky hledět dostatečně dlouho, negarantujeme vám, že všechny odstřelovače najdete. Nám se to podařilo pouze v jednom případě. A jak jste na tom vy?

 
2339409