10 nejluxusnějších hotelů světa

10 nejluxusnějších hotelů světa 1

Belmond Hotel Caruso, Amalfitánské pobřeží, Itálie

Hotel Belmond Hotel Caruso 5* se nachází na mimořádném místě, prakticky zavěšený mezi mořem a nebem. Sídlí v někdejším historickém paláci na nejvyšším a nejtišším místě města Ravello, s výhledem na skály a útesy na italském Amalfitánském pobřeží a na břehu Tyrrhénského moře. Uvnitř ukrývá salony zdobené freskami, kamenné klenby a pouze 50 vysoce individuálních apartmánů a pokojů, které zabírají každé kout a výběžek paláce, takže se jedná o útulné útočiště s fantastickou historickou atmosférou. Naleznete zde tunel porostlý růžemi vedoucí k nekonečnému bazénu, zažijete večeře při západu slunce či ve svitu svíček v Belvedere Restaurant. Vše obklopuje bohatý dojmem minulosti: hotel byl útočištěm prezidentů, spisovatelů i filmových hvězd.

Akční nabídka: Belmond Hotel Caruso 5*

 

&Beyond Mnemba Island, Zanzibar, Tanzanie

10 nejluxusnějších hotelů světa 2

Pokud jste si někdy přáli být jediným obyvatelem krásného tropického ostrova, aniž byste přitom museli hnout prstem pro svou obživu, &Beyond Mnemba Island 5* je tím pravým místem pro Vás. Romantické soukromé útočiště je plážový ráj u severovýchodního pobřeží ostrova Zanzibar, kde se může ubytovat maximálně 20 hostů najednou. Hosté přitom relaxují v exkluzivitě vlastního úseku pláže; 10 přístřešků banda zde vyčnívá z neposkvrněného písku nedaleko stínu casuarinového lesa a shlíží na atol Mnemba (který je lahůdkou pro potápěče). Nemusíte zde dělat nic kromě šnorchlování, plavání, plavby na kajak či masáží na pláži, takže v &Beyond Mnemba Island si přijde na své každý, kdo touží po klidu a tichu.

 

Park Hyatt Sydney, Austrálie

10 nejluxusnějších hotelů světa 3

Park Hyatt Sydney 5*, , spočívající majestátně v jednom z nejkrásnějších přístavů světa, skvěle ztělesňuje současný luxus díky své mimořádné poloze mezi ikonickou operou Sydney Opera House a mostem Harbour Bridge. Hotel připomíná exkluzivní přístavní rezidenci a nabízí útulné prostředí s architekturou, uměním a designem odrážejícím krajinu Austrálie. K jeho nabídce patří 155 apartmánů a prostorných pokojů pro hosty, se současnými interiéry a s prosklenými dveřmi od podlahy ke stropu vedoucími na balkony. Nejluxusnější hotel v Sydney nabízí spoustu atrakcí, ale jeho hlavním klenotem je střešní bazén se spa, slunečnou terasou, přístřešky cabana a nádhernými výhledy na panorama Sydney.

Akční nabídka: Park Hyatt Sydney 5*

Six Senses Zighy Bay, Omán 

10 nejluxusnějších hotelů světa 4

Six Senses Zighy Bay 5* je ultra luxusní klenot skrytý na poloostrově Musandam na severu Ománu, vzdálený pouze 2 hodiny cesty od Dubaje (a přitom je to zcela jiný svět). Prostředí krásného resortu ve stylu domorodé vesnice s vlastním přístavištěm je mimořádné, s dramaticky působícími horami na jedné a s písečnou pláží (1,6 km) na druhé straně. Letovisko nabízí dojem exotické odlehlosti, a zároveň veškeré pohodlí, snadnou dostupnost a neformální luxus. Ubytování je inspirováno tradičními ománskými domy a má vysoké stropy, obytné prostory obložené pestrými polštáři a čalouněním a postele jako obláček s dekami z nebělené bavlny a řadou ergonomických polštářů. Všechny vily mají vlastní bazén, kde se hosté mohou osvěžit v soukromí vysokých kamenných zdí.

Akční nabídka: Six Senses Zighy Bay 5*

Amanzoe, Řecko

10 nejluxusnějších hotelů světa 5

Amanzoe 5* je resort nacházející se na vrcholu kopce, ležící mezi staletými olivovými háji, s panoramatickými výhledy na krajinu Peloponésu, lesknoucí se klidné moře, blízké vinice a velkolepé hory. Resort se nachází v blízkosti řady archeologických památek a kosmopolitního ostrova Spetses. Jeho autorem je Ed Tuttle, významný architekt řetězce Aman, a tohle exkluzivní mimořádně krásné útočiště se rychle stalo oblíbeným místem zábavy pro zasvěcené. Pavilony a vily v Amanzoe, inspirovány klasikou a zároveň elegantně současné, se otevírají na rozlehlé terasy, které představují plynulé prodloužení vzdušných interiérů a bezkonkurenční dojem prostoru a soukromí. Co by kamenem dohodil odtud se nachází plážový klub Amanzoe se 2 malými bazény a 2 dětskými bazény a skýtá zábavu a spoustu vodních hrátek v naprostém soukromí.

Akční nabídka: Amanzoe 5*

Royal Malewane, JAR

10 nejluxusnějších hotelů světa 6

Royal Malewane 5* je luxusní safari kemp pouze se 7 vilami s 1 až 6 ložnicemi, který se nachází v Thornybush, soukromé rezervaci divokých zvířat na západní hranici NP Kruger. Hotelové zařízení, k jehož hostům patřil Bill Gates, Bono a Elton John, vyzařuje romantiku zašlých časů a zároveň nabízí veškeré moderní zařízení a pohodlí. Zde budete mít bezkonkurenční safari zážitky s vynikajícími podmínkami pro pozorování Velké 5 divokých zvířat a k dispozici nejlépe kvalifikovaný průvodcovský tým v zemi, který Vám přiblíží fascinující ekosystémy jihoafrické krajiny bushveld. Hosté si rovněž mohou užívat smyslné kúry v klidných Bush Spa nebo večerní hostinu pod africkými hvězdami.

Akční nabídka: Royal Malewane 5*

 

Aman Tokyo, Japonsko

10 nejluxusnějších hotelů světa 7

Hotel Aman Tokyo 5*, který zabírá horních 6 pater v nedávno vybudovaném mrakodrapu Otemachi Tower v Tokiu, je útočištěm uprostřed velkoměsta vysoko nad vírem tradice a modernosti, které jsou pro Tokio charakteristické. Hotel čerpá inspiraci z designu tradičních japonských obytných staveb a používá klasické japonské materiály, jako je dřevo, papír washi a kmen, které jsou pro větší efekt zkombinovány s moderní technologií a luxusními textiliemi. Hotel zahrnuje 84 apartmánů a pokojů, všechny s originálním rozvržením, úžasným výhledem na město a veškerým současným pohodlím. Každý pokoj je vybaven velkou hlubokou vanou furo, která je nezbytná pro japonský rituál koupele a relaxace. Všudypřítomný je zde odkaz na přírodu, od vnitřní zahrady ve fantastické hotelové hale až po tkaniny a umělecká díla začleněná do designu.

Akční nabídka: Aman Tokyo 5*

Soneva Kiri, Thajsko

10 nejluxusnějších hotelů světa 8

Resort Soneva Kiri 5* se ukrývá v džungli a dostanete se tam z Bangkoku za 90 minut letu soukromým letadlem; leží na 4. největším thajském ostrově (a zároveň nejméně obydleném), Koh Kood (Ko Kut) v Thajském zálivu. Je jedním z nejexkluzivnějších resortů světa, takže nabízí bezkonkurenční kombinaci luxusu, ekologického designu a nezapomenutelných autentických zážitků. Jeho 36 vil (včetně 11 soukromých rezidencí) patří k největším na světě. Nacházejí se na idylických plážích nebo na slunečných svazích v tropickém deštném pralese, mají nádherné nekonečné bazény, mimořádné vybavení, osobní elektrické čtyřkolky (buggies) a dokonalý servis soukromých komorníků. K hlavním atrakcím patří venkovní kino Paradiso, mangrovová restaurace Benz, cukrárna a zmrzlinárna, dětské „doupě“, a Treetop dining, pozoruhodné koše v korunách stromů, kde se podává jídlo.

Akční nabídka: Soneva Kiri 5*

 

North Island, Seychely

10 nejluxusnějších hotelů světa 9

Resort North Island má pověst nejexkluzivnějšího útočiště světa. Mimořádně krásný ostrov nabízí celkem 11 luxusních vil s výhledem na čisté pláže s měkkým bílým pískem a tyrkysové moře v eko rezervaci Ile Du Nord. Všechny vily jsou postaveny na vyvýšených místech, aby byly vystaveny chladivé bríze z Indického oceánu, a mají přímý přístup na vlastní zahradu a na pláž. Bazénky na ochlazení a venkovní sprchy pak představují „třešničku na dortu“ Vašeho soukromého ráje. Odpočinkový salonek a jídelní prostory, působivě umístěné spa a tělocvična, knihovna a potápěčské centrum, a také relaxační bazén jsou postaveny přímo na skalnatém výběžku. Zahlédnout zde můžete také suchozemskou želvu jménem Brutus starou asi 160 let. V tomto letovisku v roce 2011 strávili svoji svatební cestu princ William a vévodkyně Kate.

Akční nabídka: North Island

 

Soneva Jani, Maledivy

10 nejluxusnějších hotelů světa 10

Resort Soneva Jani 5*, inspirován sanskrtským slovem pro moudrost, se nachází na ostrově Medhufaru, který je součástí neobydlené pětice ostrovů v atolu Noonu. Nejexkluzivnější hotel Malediv je lemovaný čistými plážemi, pokrytý bujnou tropickou zelení a obklopený lagunou (5,6 km) s křišťálově čistou vodou a nerušenými výhledy 360° na Indický oceán. Soneva Jani má v současnosti 24 vodních vil a 1 plážovou vilu, v plánu jsou však další plážové vily. Každá z 24 vodních vil je skvěle navržená, má vlastní malý bazén a otvírá se k vlastnímu úseku laguny; některé vily mají také skluzavku vedoucí z horní terasy přímo do laguny. Hlavní atrakcí vil je však sklápěcí střecha, kterou jsou vybaveny hlavní ložnice: ta se zasune pouhým stisknutím knoflíku, takže hosté se mohou dívat na hvězdy přímo ze své postele. Soneva Jani je sesterský resort neméně úžasného Soneva Fushi 5*, který nabízí luxusní vily ve stylu Robinsona Crusoa s několika ložnicemi, ukryté v husté tropické zeleni na nejkrásnějším ostrově Malediv.

Akční nabídkaSoneva Jani 5*

10 nejluxusnějších hotelů světa 11