Návštěva hudebního festivalu Glastonbury

Návštěva hudebního festivalu Glastonbury 1

První výzva týkající se festivalu v Glastonbury znamená sehnat lístky na něj. Pokud čtete tento článek, nejspíš se Vám to už podařilo. Další výzva je přežít festival. S trochou strategického plánování a s rozumným zabalením, správným postojem a všestranným šatníkem můžete ikonický hudební festival nejen přežít, ale také si ho užít.

                                                                                                                                            

Zabalte se jako profík

Když si budete balit věci, nejrychlejší způsob, jak vyloučit ne-postatné věci, je myslet na to, že vše co s sebou přinesete, budete také muset odnést. Ve středu ráno sice můžete plni nadšení s sebou přinášet těžká zavazadla, ale až budete v pondělí ráno odcházet jako křehká skořápka svého původního já, budete potřebovat snadný odchod. Svá zavazadla proto omezte na jeden batoh a jednu cestovní tašku s potravinami, a nechejte si druhou ruku volnou, abyste mohli svojí skupině pomáhat nést stan.

Balení se na festival 

 Na místě

Ať už přijedete odkudkoli, před vámi bude dlouhá cesta, při které musíte počítat se značným provozem. Pokud přicestujete autobusem, využijte čas jízdy a vyspěte se dopředu. Na drinky bude spousta času později, takže se zdržte, dokud nenajdete ideální místo pro kempování (viz. dále). Pokud přijedete společně autem, buďte velmi milí na svého určeného řidiče: kupte mu/jí nějakou pozornost, zahrňte ho/ji chválou a nechte mu/jí poslední slovo ohledně toho, co si poslechnete.

 

Ideální místo pro postavení stanu

Snadno se můžete vystresovat při hledání místa v nejlepším tábořišti, ale každá kempovací část se zaplní podle hesla „kdo dřív přijde, ten dřív mele“. Takže pokud se Vám nepodaří získat místo ve vytoužené části, dobře si rozmyslete, kde stan postavíte. Náš tip je najít si vyvýšené místo (na kopci), abyste se vyhnuli event. zaplavení při větším dešti. Zbytek je pak už záležitost kompromisu. Pokud budete mít stan u chodníku, po celý víkend budete slyšet útržky veselkých konverzací, což vám v noci může bránit ve spánku, ale později to bude zábavné téma. Pokud si stan postavíte v blízkosti přenosných toalet, budete muset čelit všudypřítomnému zápachu, ale v době největšího vytížení zase budete moct mít náskok v řadě. A pokud budete stanovat blízko vchodu, budete to mít poměrně daleko pěšky do hlavní arény, ale odchod v pondělí pro vás bude o něco snadnější. Proto než se rozhodnete zatlouct kolíky, pamatujte na to, že kemp Pennard Hill Ground bývá živější arušnější, zatímco Lime Kiln a Hitchen Hill obvykle bývají tišší a klidnější.

Kempování v Glastonbury

Oblečení: funkčnost vs. móda

Existují dva typy festivalu v Glastonbury: mokrý a suchý. Pokud předpověď počasí hlásí déšť, nešetřete na kvalitní pláštěnce a na dobrých gumákách. Skvělá věc na mokré formě festivalu je, že pod nepromokavou vnější vrstvou můžete mít svoje nejlepší oblečení s flitry a pak jen shodit pláštěnku, až se ukryjete v tanečním stanu. Pokud chcete na sobě mít gumáky a šortky, vezměte si do nich podkolenky nebo gumáky nechejte neohnuté, protože jinak často dochází ke spáleným lýtkům. A pokud se slunce přece jen rozhodne ukázat, mějte na sobě vrstvy oblečení (např. uvázané kolem pasu), protože spálená kůže není v noci na festivalu nic příjemného.  

 

Vytvořte si vlastní balíček první pomoci

Během svého pětidenního pobytu budete muset vydržet následující: noci bez spánku, nepravidelné jídlo, taneční maratony, silné kocoviny, záchvaty dehydratace a stálou hrozbu senné rýmy. Prevence je nejlepší léčba a příprava je nejlepší prostředek. Proto si vezměte s sebou uzavíratelný plastový sáček s léky proti bolesti, nevolnosti, jemné projímadlo, elektrolyty v prášku, antihistaminika, náplasti, léky na žaludek a hlavně proti průjmu. Během festivalu budou Vaše střeva mnohem aktivnější než kdy dříve.

 

To nejdůležitější s sebou

Stále na sobě a u sebe mějte následující: opakovaně použitelnou láhev na vodu, toaletní papír, dezinfekci na ruce a krém na opalování. Vezměte si s sebou balíček s nabíječkou, ale pamatujte na to, že mobil není nejdůležitější věc: žijte okamžikem! Je známo, že na festivalech jsou mobily často nespolehlivé, takže s sebou noste hodinky a první den si vyhlédněte různé výrazné body či stánky, které budou během víkendu sloužit jako vaše oficiální místa setkávání. Pokud tedy budete mít jiné plány než vaši přátelé, stačí říct „uvidíme se kolem půlnoci před stánkem katsu curry” (místo toho, abyste stále hledali mobilní signál). Nebo si můžete přinést dlouhou signální vlajku, aby vás přátelé mohli zahlédnout i ze zadního konce Pyramid Stage.

Chystáte se na festival? Tyto týpky tam zaručeně potkáte

Festivalová móda 

Nestresujte se,že něco důležitého zmeškáte…

Při rozloze více jak 1100 akrů a téměř stovce podií a dalších podniků s hudbou vám možná bude připadat, že musíte být všude najednou a stihnout vyzkoušet všechno, co Vám účastníci předchozích ročníků poradili. Máme pro Vás tip: nemůžete dělat všechno. Kvůli velikosti areálu a při více jak 210 000 návštěvnících, kteří jím proudí, je možné, že stihnete půlku vystoupení The Cure na podiu Pyramid Stage a poslední písničku Janelle Monáe na podiu West Holts Stage, což jistě pokazí radost každého. Proto mějte flexibilní časový rozvrh a smiřte se s tím, že prostě není možné být na dvou místech současně. Ale zábava je na Glastonbury k mání 24 hodin denně, takže pokud byste potřebovali se během dne prospat, nedělejte si starosti, že něco zmeškáte, a v klidu načerpejte nové síly s vědomím, že Vás v blízké budoucnosti čeká spousta zábavy.

…ale ani nemeškejte celý den ve stanu

Pozorujte východ slunce u kamenného kruhu Stone Circle. Ohřejte se u ohňů v Pangea Arcadia. Shlédněte vystoupení „hudební legendy“, která má své místo na Pyramid Stage. Najděte tunel pod železniční tratí, která spojuje části Greenpeace Field a Green Futures. Vydejte se do Shangri-Ly brzy a zůstaňte zde celý večer. Nebo tančete 6 ráno v NYC Downlow. Hledejte nový mikropodnik No Average Groove v Silver Hayes Area. Ale především zahoďte knihu pravidel a bavte se.

Návštěva hudebního festivalu Glastonbury 2

Kde: Pilton, Velká Británie

Kdy: léto 2021

Www: https://www.glastonburyfestivals.co.uk/

Trasy pro pěší turistiku v Anglii

Stihia – nezávislý festival elektronické hudby s ekologickým podtextem odehrávající se u vyschlého Aralského jezera