Andros – řecký ostrov

Andros - řecký ostrov 1

Andros patří k ostrovům ležícím nejblíže k Athénám, takže je oblíbeným cílem víkendových výletů. Je to atraktivní ostrov s bohatou historií, pro který je typická elegantní architektura ve vesnici Chora, zelená krajina ve vnitrozemí a nádherné pláže.

Turisticky nejrozvinutější obec je Batsi, kterou obklopují nádherné pláže, jako je Zlatá pláž nebo Agios Petros. K dalším krásným plážím patří Ahla, Vitali a Vlychada, k nimž ale vede pouze nezpevněná cesta. Při návštěvě metropole Chory si můžete prohlédnout zajímavé muzeum umění, kde se často konají významné výstavy.  

Co dělat a na co se podívat

Ostrov Andros leží v Egejském moři, patří do skupiny Kykladských ostrovů a naleznete zde tradiční příjemné vesnice. Některé z nich leží na svazích hor mezi stromy a potoky, zatímco jiné jsou postaveny v tradičním stylu ve tvaru amfiteátru nad mořem. Nádherná Chora nabízí přehlídku benátské a kykladské architektury s elegantními domy a živými kostely. Andros nabízí mnoho krásných pláží s křišťálově čistou vodou. Některé z nich jsou organizované a mají lehátka, deštníky, rybí restaurace a ubytování u pláží, zatímco jiné leží v izolovaných zátokách. Všechny však nabízejí poklidnou atmosféru ideální pro letní dovolenou. Díky poloze ostrova je možné dovolenou zde zkombinovat s návštěvou Athén nebo vedlejšího ostrova Tinos. Kromě toho existuje časté trajektové spojení mezi Androsem a dalšími řeckými ostrovy. 

 

Některé atrakce ostrova Andros:

  •           Chora, Batsi – vesnice
  •           Achla, Agios Petros, Zlatá pláž – pláže
  •           Goulandris – muzeum moderního umění

Ubytování

Mnoho hotelů naleznete v metropoli Chora, kde byla řada velkých domů v kykladském či benátském stylu proměněna v rodinné hotely a apartmány. Další moderní ubytovací zařízení naleznete na pobřeží. Batsi, turisticky nejrozvinutější vesnice na ostrově, nabízí příjemné hotely a apartmány přímo na pláži. Pronajímané pokoje jsou k dispozici také v obcích Agios Petros, Gavrio a Korthi.

Akční nabídka ubytování: