Nebezpečná bílá paní z Filipín

Nebezpečná bílá paní z Filipín 1

Ve filipínském městě Quezon City se nachází ulice baletu Drive, které se podle rad místních obyvatel třeba raději vyhnout. Tato ulice je na Filipínách známá jako ulice, kde mizí hlavně malé děti a mladí lidé, a zjevují se zde nadpřirozené bytosti. Nejznámější je přízrak bílé paní, kterého se bojí hlavně taxikáři. Jsou obavy místních lidí oprávněné nebo jde jen o nějaké výplody fantazie na přilákání turistů?

Duchové z mohutných stromů
Ulice baletu Drive dostala pojmenování podle staletých mohutných stromů baletu, kterými je ulice lemována. Legendy o těchto stromech říkají, že v jejich útrobách žijí různí duchové, kteří mají ve stromech vchody do svého světa. Lidé a hlavně malé děti by se ke stromům neměli vůbec přibližovat, protože podle legend se může otevřít brána mezi světem živých a mrtvých.

Přízraky, které mohou z brány vyletět by mohly každou živou bytost vtáhnout do paralelního světa, ze kterého již není návratu. Někteří lidé těmto legendám nevěří, ale i tak se této ulici a hlavně stromům raději vyhýbají. Během 20. století se na této ulici ztratili desítky dětí, které už nikdy nikdo neviděl. Policie samozřejmě každé ztracené dítě v této ulici prohlásí za únos, a čeká na pachatele, kteří budou žádat výkupné. V drtivé většině případů se tak nestalo, a dítě se už nikdy nenašlo.

 
Nebezpečná bílá paní z Filipín 2

Bílá paní z baletu Drive
V 50. letech 20. století však ulice v Quezon City nabrala ještě strašidelnější rozměr, protože se zde začal pravidelně zjevovat přízrak mladé dívky v bílých šatech, která podle lidí, kteří ji viděli může mít 13 až 17 let. Přízraku mladé dívky, která je podle svědků velmi krásná a přitažlivá, se začalo říkat bílá paní z baletu Drive. Podle místních obyvatel jde o dívku, která někdy v polovině minulého století mávala večer na baletu Drive na taxík, což se jí mělo stát osudným.

Taxikář ji měl brutálně znásilnit, a pak ji uškrtil. Zavražděnou dívku našli místní obyvatelé druhý den ráno u jednoho z mohutných stromů s výrazem obličeje, který naznačoval velkou bolest a utrpení. Duch dívky se měl podle legendy vtělit do jednoho kmene z mohutných stromů lemujících ulici, a od té doby se na ulici přízrak bílé paní zjevuje. Velký pozor si dávají hlavně taxikáři, kteří vědí, že bílá paní je nesnáší, a má to souviset s tím, jak zemřela.

O bílé paní si taxikáři povídají množství historek, které s ní zažili. Ze začátku na taxikáře nejprve jen mávala, než si do taxíku nasedla, a po nějakém čase v taxíku zmizela. Později, když taxikáři na této ulici odmítali zastavovat mladým dívkám v bílém, se přízrak začal z ničeho nic zjevovat v prázdných taxících na zadním sedadle. Zatím se žádnému taxikáři, kterému se bílá paní zjevila nic nestalo, většina z nich se jen velmi vyděsí, ale i tak z ní taxikáři cítí velké nebezpečí, a bojí se, že některý z nich bude ten, kterému se pomstí za svou smrt.

Taxikáři však velmi neradi jezdí po této ulici, a pokud musí, tak jen přes den. Večer a v noci zde taxík téměř ani nepotkáte, a pokud ano, tak ho je slyšet na větší vzdálenost. Každý taxikář, který je donucen po této ulici v noci projet, při největších stromech vždy zatroubí, čímž dává přízraku vědět, že to není on, kdo zapříčinil smrt mladého děvčete. Ulice baletu Drive je na Filipínách velmi známá, a čas od času se o ní píše i ve zdejších médiích. Místní samospráva se snaží problém s přízraky na této ulici již déle vyřešit, ale na potřebný výzkum odborníků na paranormální jevy, a na odstranění těchto neobvyklých úkazů se zatím peníze nenašli.