NEJDRÁŽE VYDRAŽENÉ REKVIZITY, KTERÉ BYLI POUŽITÉ V NEJZNÁMĚJŠÍCH FILMECH HISTORIE

NEJDRÁŽE VYDRAŽENÉ REKVIZITY, KTERÉ BYLI POUŽITÉ V NEJZNÁMĚJŠÍCH FILMECH HISTORIE 1

Filmy již několik dekád umožňují lidem proniknout do různých světů. Ať už jde o komedie, dramatu, horory, akční nebo dobrodružné žánry, sledování filmů se stalo oblíbenou činností, kterou lze vyplnit volný čas. Poznali jsme tisíce filmových příběhů i hereckých hvězd, které se nám navždy vryly do paměti.

Kromě hereckého talentu a režie, zvláštní kouzlo filmovým příběhem dodávají i rekvizity a kostýmy. Ty pomáhají dotvářet prostředí a vytvářejí image hlavních i vedlejších postav. Filmoví fanoušci velmi ochotně utratí peníze na věci, které se objevily v jejich oblíbených filmech. I oni tak mohou vlastnit repliky předmětů, které se objevily na filmovém plátně.

Někteří šťastlivci se však nestaly majiteli replik, ale originálních filmových rekvizit či kostýmů. Umožnily jim to aukce po celém světě, na kterých se takové předměty vydražili – samozřejmě za pěkně vysoké částky.

# 4 Jackův kabát z filmu „Titanic“ – 72 000 dolarů

Titanic – film, který dokumentuje příběh plovoucího obra, je plný kultovních scén. Kdo by neznal scénu, kdy Leonardo DiCaprio alias Jack Dawson křičí na zábradlí Titaniku „Jsem král světa!“? Jelikož film z roku 1998 patří k světovým Blockbuster a tato scéna je velmi populární, kabát, který měl oblečený DiCaprio, byl během své dražby horkou komoditou.

Přestože nejde o žádný stylový kousek, pro fanoušky Titanicu má obrovskou hodnotu. Tento obyčejný kostkovaný kabát byl vydražen za 72 000 dolarů. Za takovou sumu by si kupující mohl dát ušít vlastní kabát ozdobený diamanty – to by se však nemohl pochlubit, že byl použit v kultovním filmu! 🙂

# 3  Sako, které měl oblečené Orson Welles ve filmu „Občan Kane“ – 100 000 dolarů

Když se mluví o nejlepších filmech, jaké byly kdy natočeny, nedá se nezmínit „Občan Kane“. Film režiséra Orsona Wellese (který si v něm sám zahrál v hlavní roli) získal sice jen dvou Oskarů, no od světových kritiků si vysloužil mnoho pozitivních hodnocení. Nejznámějším kouskem, který se objevil ve filmu, bylo černé sako, které měl na sobě samotný občan Kane.

V aukci bylo vydraženy za přibližně 100 000 dolarů. Scéna, v níž má Welles sako oblečené, se odehrává během jeho působivého proslovu na pódiu. Dnes má film 75 let a stále je považován za klenot americké kinematografie.

# 2 Bič Indiana Jonese z filmové série „Indiana Jones“ – 216 000 dolarů

Dobrodružná série příběhů Indiana Jonese vznikla pod scenáristickou taktovkou George Lucase, který má na svědomí i nesmrtelné Hvězdné války. Zážitky a cesty za pokladem ikonického Indiana Jonese (v hlavní roli Harrison Ford) jsou oblíbené u všech věkových kategorií.

Pokud jste i vy fanouškem dobrodruha Indiana Jonese, jistě víte, že jedna z jeho nejlepších zbraní byl dlouhý bič – zachránil ho z nejedné nepříjemné situace. Tato filmová rekvizita byla vydražena za konečnou sumu 216 000 dolarů.

# 1 Gandalfova bílá kouzelná hůl z filmové série „Pán prstenů“ – 390 000 dolarů

Filmová série Pán prstenů patří k finančně nejnáročnějším, ale její světový úspěch převýšil všechny produkční náklady. Skvělému herci Ianovi McKellanovi, který si zahrál čaroděje Gandalfa, tato role dokonale sedla. Ve filmu pomáhal skupince poutníků dojet do jejich cílové destinace, do Mordoru.

Gandalfova moc spočívala v kouzelné holi – s její pomocí dokázal odrovnat mnoha nepřátel a ve filmu vystřídal rovnou dvě. Gandalfova bílá kouzelná hůl ve skutečném světě nemá žádné kouzelné vlastnosti, ale přesto byla tato rekvizita na dražbě prodána za rekordních 390 000 dolarů.