Nejdražší karavan na světě prodaný za 3 milióny dolarů

Nejdražší karavan na světě prodaný za 3 milióny dolarů 1

Nejdražší obytný automobil na světě eleMMent Pallazo, který vyrábí rakouská společnost Marchi Mobile, si našel svého kupce z Dubaje.

Myslím, že většina z vás mi dá za pravdu, že tento karavan, na evropské poměry, když není ošklivý tak je minimálně poněkud neestetický. To však nic nemění na tom, že v centru bohatství a kapitálu ve městě Dubaj si ho někdo dopřál za 3 mil. amerických dolarů (v přepočtu 2,5 mil. EUR).

Tento palác na kolech je vybaven ložnicí, venkovní střešní terasou, podlahovým topením a barem. Luxusní vozidlo má také vlastní koupelnu se sprchovým koutem, samostatné WC, obývací pokoj a prostor pro řidiče s palandou.

EleMMent může být vybaven mobilním wifi internetem, pracovnou a satelitní TV. No nejpůsobivější je asi panoramatické okno, které se otevře po stisknutí jediného tlačítka. Šťastný šejk nebo kdokoliv jiný kdo se stal jeho majitelem, se může těšit i obrovskému 40-palcovému televizoru, či sofistikovanému krbu.

V celém interiéru se nacházejí mramorové obklady a prvky ze zlata. Toto luxusní RV (Recreational vehicle) vážící 20 tun dokáže vyvinout rychlost až 150 km/h. Cena jednoho metru čtverečního v tomto karavanu je prý dvakrát dražší než nejdražší nemovitost v Londýně.