NEJDRAŽŠÍ UMĚLECKÉ DÍLA, KTERÉ BYLI VYDRAŽENY SPOLEČNOSTÍ  SOTHEBY´S

NEJDRAŽŠÍ UMĚLECKÉ DÍLA, KTERÉ BYLI VYDRAŽENY SPOLEČNOSTÍ  SOTHEBY´S 1

Sotheby sa je aukční dům, který se specializují na ty nejdražší a nejexkluzivnější předměty. Aukce organizované touto společností   oblíbenou společenskou událost pro ty, který se čas od času potěšíte novým drahým kouskem a rádi utrácí  své Peníze.

Aukční dům byl založen v Londýně v roce 1744. Zakladatelem Sotheby’sa – Samuel Baker – začínal se ziskem pár liber, které vydělal prodejem vzácných sbírek knih. Tento šikovný chlapík si uvědomil, že může lehko zbohatnout prodejem majetku po zemřelých lidech – a Díky jeho šikovnosti a podnikavosti společnost funguje dodnes, tak Jak ji poznáme.

Sotheby’sa v současnost expanduje a předměty dražby nabídka ai na eBay. Během několika dekád fungováním aukčního domu prošlo kladívkem množství vydražených předmětů – od úplných zbytečností patřících zesnulým celebritám, přes nedojedený chléb až po baseballové míče s podpisem hráčova.

Boháči jsou ochotni minut na různé věci šílené množství peníze. Příkladem jsou i tyto umělecká díla, které byly společností Sotheby’s vydražené za astronomické částky.

1.výkřik – Edward Munch

Světoznámá Malba Edwarda Muncha, na níž je vyobrazen muž držící se za hlavu, byla vydražena za neuvěřitelných 119 milionový dolarový, přičemž jde o rekordní částku. Existuje několik originálních verzí teto malby – jedna se nachází v norské Národní galerii a dalším Čtyři SÚ v soukromém vlastnictví.

2.Nehoda stříbrného auta (Dvojité neštěstí) – Andy Warhol

Umění je zvláštní věc – Moze namalovat cokoliv a Lidé vám za to DAT miliony. Důkazem je i toto Warholova dílo, které zobrazuje bezprostřední následky autonehody. Obraz je vysoký 2,6 metru a Čtyři metry široký, pravá polovinu obrazu je prázdná. V listopadu 2013 byl vydražen za 105,4 milionu dolarovou, avšak jméno majitele veřejnosti prozrazeny nebylo. Jde o nejdražší prodané dílo umělce Andyho Warhola.

3.Kráčejíc muž I – Alberto Giacometti

Dalším kouskem, který byl vydražen společnost Sotheby’sa za astronomickou sumu, je bronzová socha švýcarského sochařů a grafika. Za tuto křehkou sochu byla prominentní kupující Lily Safra ochotni zaplatit 104,3 milionu dolarovou.

4.Chlapec s dýmku – Pablo Picasso

Tuto Malby, zobrazující chlapce držícího dýmku a ověnčeného korunou z růží, Picasso namaloval ve svých ložisek 24 LETECH. Nevíme, co Nou chtěl autor vyjádřit, ale určitě by se potěšil, kdyby zjistil, že tento obraz byl vydražen za 104,2 milionový dolarový. Získal ho Anonymní dražitel, který LICITE přes telefon.

5.Dora Maar s kočkou – Pablo Picasso

Náš žebříček uzavírá Dalším Malba Pabla Picassa, která vyobrazuje malířovu milenku. Toto zvláštní umělecké dílo bylo prodáno za 95,2 milionový dolarový. Jeho majitelem se stal neznámý Rus, který si přál zůstat v anonymitě.