Trumpovo letadlo dostane dvě lednice za 24 milionů dolarů

Trumpovo letadlo dostane dvě lednice za 24 milionů dolarů 1

Mluvčí amerického vojenského letectva řekla, že chladničky za miliony dolarů jsou nezbytně nutné.

Letadlo Air Force One, se kterým létá prezident Donald Trump, dostane dvě nové chladničky. Mluvčí amerického vojenského letectva uvedla, že chladničky dohromady za 24 milionů USD (19,3 milionu eur) jsou nezbytně nutné.

Dosavadní chladničky na palubě vládního speciálu na chránění potravin jsou stejně staré jako samotné prezidentovo služební letadlo.

Je k dispozici již pátému americkému prezidentovi. Upravený Boeing 747 dostalo americké letectvo v roce 1990.

Kapacita chladniček už nestačí pro cestující na delší cestě. Přesto, že se pravidelně dělá jejich údržba, stává se, že přestávají sloužit.

Objednávku na dodávku ledniček dostal Boeing, výrobce Air Force One. Vybaví jejich nejmodernějšími technologiemi a jejich kapacitu zvýší na téměř dva krychlové metry.

Internetový portál DefenseOne napsal, že se do nich vejde 3000 porcí jídla, které by měly cestujícím vystačit na více než týden.

Trump v roce 2015 kritizoval vysoké náklady na dva vládní speciály, které měly nahradit stávající téměř 30-letý stroj.

„Zdráhám se létat v letadle za 4,2 miliardy dolarů,“ řekl loni v únoru deníku Washington Post, tehdy už bydlel v Bílém domě. Dodal, že se mu jako prezidentovi podařilo cenu nových strojů u výrobce snížit. Boeing to však nepotvrdil.